icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Instrukcja wideo - Jak zrobić drewnianego pieska na sznurku?

Dzieci kochają drewniane zabawki! Ich uniwersalna forma pozwala na wykorzystywanie podczas najróżniejszych gier i zabaw – wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni malucha. Jeśli chcemy podarować taką zabawkę naszemu dziecku, zapoznajmy się z przygotowanym przez nas filmem i wykonajmy własnoręcznie uroczego pieska na sznurku!

Jak zrobić drewnianego pieska na sznurku?

Drewniane zabawki na sznurku – co dają dziecku?

W początkowym etapie rozwoju dziecka zabawa oczywiście jest ważna, choć warto też już powoli rozpocząć naukę podstawowych umiejętności i zachowań społecznych. W tym zadaniu mogą nam pomóc zabawki edukacyjne o najróżniejszych funkcjach – np. sortery do ćwiczenia logicznego myślenia lub zabawki na sznurku, które pomogą dziecku w ćwiczeniu chodzenia.

Zobacz także: Poradnik DIY – meble ze sklejki

Dlaczego warto sięgać po zabawki wykonane z drewna? Materiał ten jest całkowicie naturalny, dlatego też nie wpłynie negatywnie na zdrowie malucha – szczególnie wtedy, gdy do jego pomalowania wykorzystamy farby wolne od toksyn. Dziecko może więc bawić się drewnianą zabawką na wszystkie sposoby, które podsunie mu wyobraźnia.

Jak zrobić drewnianego pieska na sznurku?

Przyozdabiamy gotową zabawkę z drewna

Dziecięcy wzrok przyciągają przedmioty, które są barwne i błyszczące. Dlatego też warto przyozdobić zabawkę tak, aby maluch chętniej po nią sięgał. Jeśli zdecydujemy się na pomalowanie całej powierzchni, postawmy na bezpieczną farbę niezawierającą toksyn – nie wpłynie ona negatywnie na zdrowie dziecka nawet wtedy, gdy zdecyduje się ono na włożenie zabawki do buzi. Zrezygnujmy też lepiej z naklejek o małej średnicy, które mogłyby zostać połknięte przez malucha.

Przeczytaj także: Instrukcja wideo - jak zrobić bombkę ze sznurka

Nie tylko piesek

Możemy również delikatnie zmodyfikować zawarte w filmie porady i wykonać zabawki na sznurku inspirowane innymi zwierzątkami. Nasze dziecko z pewnością ucieszy się z kotka, żabki lub myszki, którą będzie mogło ciągnąć za sobą po pokoju. Wystarczy tylko dopasować kształt uszu i pomalować gotowe akcesorium na właściwy kolor – o resztę zadba dziecięca fantazja. Z twojej strony pozostaje wyposażyć się nie tylko w farbę ale również pędzel do malowania lub wałek malarski.