Produkty

Lampiony ogrodowe – oferta gotowa oraz pomysły DIY

Lampiony ogrodowe – oferta gotowa oraz pomysły DIY

Lampiony to modne elementy ogrodowego krajobrazu. Powieszone na gałęziach drzew bądź ustawione na schodach i stołach tworzą wieczorami przyjemną atmosferę, emanując światłem umieszczonych w nich świec. Jak prezentuje się oferta gotowych lampionów i jak możemy zrobić je samodzielnie?

lampion ogrodowyGotowe lampiony ogrodowe

Lampiony ogrodowe, które znajdziemy na sklepowych półkach, wyróżniają się bogatą kolorystyką i ciekawymi formami. Do ich produkcji wykorzystuje się przede wszystkim szkło, metal, stal oraz drewno – różnorodność surowców sprawia, że lampiony charakteryzują się też odmienną stylistyką. Ich cechą wspólną jest obecność uchwytów, które pozwalają na zawieszenie ich na gałęzi, płocie, pergoli czy innej konstrukcji – jednocześnie równie dobrze prezentują się ustawione na ogrodowym stole, na tarasie czy parapecie. Pełnią rolę dekoracji, ale także subtelnego oświetlenia, które po zmierzchu rozjaśnia delikatną poświatą otaczającą je przestrzeń – wiele modeli posiada postać latarenek wyposażonych w drzwiczki, przez które umieścimy wewnątrz nich podgrzewcze.

Chcąc wyposażyć nasz ogród, balkon bądź taras w latarenki, możemy wybierać spośród produktów w stonowanych oraz jaskrawych kolorach, minimalistycznych i prostych oraz tych ze zdobieniami, o bardziej wyszukanej formie. Jeżeli jednak gotowa oferta nie spełnia naszych oczekiwań, z powodzeniem, niedużym kosztem wykonamy nasze własne lampiony.

Latarenka LED Jumi migająca na baterieDIY – lampiony domowej roboty

Z czego możemy przygotować własne lampiony? Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie słoików. Nie musimy ich nawet w żaden sposób ozdabiać – wystarczy, że zamocujemy u góry sznurek lub łańcuszek, który posłuży za uchwyt. Dno takiego słoika możemy wysypać też ziarnami kawy, piaskiem lub kamyczkami. Osoby z artystyczną duszą z pewnością podejmą się jednak ozdobienia słoików metodą decoupage bądź ich malowania – to, jak udekorujemy lampiony, zależy tylko od naszej wyobraźni.

Do wykonania lampionów posłużą nam także puszki, np. po warzywach konserwowych. Po przygotowaniu ich powierzchni wystarczy wykonać w nich dziurki (np. układające się w geometryczny kształt) i pomalować farbą na dowolny kolor. Na końcu przez dwie dziurki przeplatamy drut pełniący rolę uchwytu i gotowe.

Własne lampiony do ogrodu możemy wykonać także ze starych i bezużytecznych tarek do warzyw i owoców – bez względu na to, jakie przedmioty wybierzemy (słoiki, wazony, butelki czy puszki) możemy je dowolnie ozdobić (np. kijkami, serwetkami, farbą, brokatem, kryształkami itd.), co z pewnością uczyni nasze lampiony jedynymi w swoim rodzaju.

Data publikacji: 01.12.2016
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić
Pergola to element architektury ogrodowej, który perfekcyjnie łączy w sobie właściwości użytkowe i dekoracyjne. Montując ją, stworzymy zr&oacut...
Czytaj więcej

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu
W aranżacji ogrodu zwracamy uwagę na obecność efektownych gatunków roślin oraz elementów wyposażenia, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Pamiętajmy, by...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Lampiony ogrodowe – oferta gotowa oraz pomysły DIY