Produkty

Ogród dla romantyków

Ogród dla romantyków

Przydomowy ogród jest niezwykle ważnym miejscem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po dniu ciężkiej pracy. Odpowiednio go aranżując i stosując sprawdzone triki architektoniczne, możemy uczynić go miejscem nastrojowym, a wręcz romantycznym!

pergola w ogrodzie„Ogród romantyczny” jest utrwalonym określeniem, które wywodzi się z tradycji angielskiej. Odnosi się ono do pięknych ogrodów, powstających w początkach XIX wieku. Charakteryzowały się bardzo dużymi przestrzeniami, a także sposobem aranżacji, który miał pozorować dzikość natury. Często w takich ogrodach konstruowano nawet ruiny, aby podkreślić klimat nostalgii i zadumy. Oczywiście w dzisiejszych czasach nikt nie będzie stosował takich zabiegów w swoim przydomowym zaciszu, aby uzyskać nastrojowy klimat. Jak zatem sprawić, aby nasz ogród był romantyczny?

Świątynia dumania

Pierwszym krokiem ku stworzeniu romantycznego ogrodu, jest odizolowanie go od otaczającego świata. Wszak nic tak nie sprzyja romantycznym uniesieniom, jak absolutna intymność, cisza oraz spokój. Możemy to osiągnąć poprzez ogrodzenie ogrodu drewnianymi stelażami, które z czasem porosną pnącymi się roślinami.

Najważniejsze w ogrodzie romantycznym są, rzecz jasna, rośliny. Możemy wybrać je dowolnie, wedle naszych upodobań. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt, musimy zadbać o to, aby porost roślin był maksymalnie naturalny, tzn. sprawiający wrażenie dzikości. Ciekawym zabiegiem jest puszczenie pnączy na ogrodowe drzewa, tak aby porastały pnie. W ogrodzie romantyków nie może oczywiście zabraknąć kwiatu, który wyraża miłość, czyli róży. Najlepiej sprawdzą się tu odmiany pnące, we wszystkich możliwych kolorach.

Meble ogrodowe

Bardzo ważnym elementem aranżacji romantycznego ogrodu są meble. Właściwie je dobierając,  możemy uzyskać wspaniałe efekty. Urządzając romantyczny ogród, powinniśmy zdecydować się na meble stare lub stylizowane. Rustykalne ławki, fotele, stoliki czy altanki doskonale sprawdzą się w takim ogrodzie.fotel rattanowy marocco opp 70x49x75cm jasnobrazowy castorama

Jeśli tylko mamy taką możliwość, aby w pełni zrealizować romantyczną ideę ogrodu jako świątyni dumania, powinniśmy wybudować oczko wodne lub małą fontannę. Szum wody będzie doskonałym dopełnieniem niepowtarzalnego klimatu.

Ogród romantyczny może być ciekawym pomysłem na zaaranżowanie przydomowej przestrzeni. Ponosząc niewielkie koszty, możemy uzyskać efekt, który zapewni nam niepowtarzalny i romantyczny klimat, dzięki czemu wypoczynek w ogrodzie stanie się wspaniałym przeżyciem. Poszukując inspiracji aranżacyjnych, warto pozwolić sobie na odrobinę romantyzmu i stworzyć wyjątkowe i nastrojowe miejsce.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Najlepsze pomysły na oczko wodne w ogrodzie

Najlepsze pomysły na oczko wodne w ogrodzie
Oczko wodne to jedna z najładniejszych i najefektowniejszych ozdób ogrodowych. Stanowi dodatkowe źródło wody dla rosnących przy nim kwia...
Czytaj więcej

Przygotowanie oczka wodnego do nowego sezonu

Przygotowanie oczka wodnego do nowego sezonu
Oczko wodne jest jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów krajobrazu w ogrodzie, na działce czy małej przydomowej przestrzeni. Aby przebywanie w je...
Czytaj więcej

Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Jak przygotować oczko wodne do zimy?
Oczko wodne stanowi atrakcyjne urozmaicenie przydomowego krajobrazu. Aby przetrwało zimę i cieszyło nas kolejnej wiosny, jesienią, jeszcze przed pierw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ogród dla romantyków