Produkty

Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Wiosna i lato to najlepszy czas, by wreszcie porzucić domowe ściany salonu i jadalni na rzecz tarasu i ogrodu. Przyjęcia na świeżym powietrzu pośród zielonych drzew i kolorowych kwiatów to najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Poniżej podpowiemy, jak w ciekawy sposób udekorować stół przygotowany dla gości, by wyglądał elegancko i odświętnie.

Skoro ogród i natura, to zawsze cięte, świeże kwiaty

Stanowią idealną ozdobę, nie tylko stołu w jadalni. Pięknie pachnące, kolorowe i koniecznie świeżo cięte kwiaty z przydomowego ogródka to wspaniała ozdoba.

Zresztą, kto nie lubi zapachu świeżych kwiatów?

Obrus w kolorowe kwiaty lub holenderską kratę

Ogrodowy stół zazwyczaj kojarzy nam się z piknikowym wypadem za miasto, gdzie najczęściej króluje krata i sielski motyw kwiatów.

Stół w ogrodzie dobrze jest zatem przykryć takim mocno wzorzystym obrusem. Biały? Może i bardzo elegancki, ale czy na pewno wygodny i praktyczny podczas ogrodowego biesiadowania?

Serwetki w kropeczki

Dziecinne i urocze. Przypominają nam o dawnych czasach, kiedy jeździliśmy na wieś na wakacje do babci. Dlaczego nie pokusić się o ich użycie w przystrojeniu stołu dla gości? Z pewnością każdy będzie je wspominał pozytywnie i z uśmiechem na ustach.

Zastawa niekoniecznie jednorazowa

Oczywiście ta byłaby znacznie łatwiejszą alternatywą do późniejszego uprzątnięcia bałaganu. Czy jednak więcej uroku nie ma zastawa wykonana z ręcznie malowanej porcelany? Kwiatki, paseczki i mocne barwy? Z takiej zastawy je się chętniej i smaczniej!

Własnoręcznie wykonane winietki

Kojarzą nam się nieprzerwanie z weselem. Dlaczego by jednak nie zaszaleć i nie stworzyć takich winietek także na przyjęcie z innej okazji? Ręcznie wykonane dekoracje to nie tylko wrażenie, że zależy nam na zaproszonych gościach, ale także niezła okazja do pokazania naszych zdolności rękodzielniczych.

Stół to nie tylko smaczne potrawy, to także dekoracje i zastawa. Pamiętajmy o tym, zanim rozpalimy grilla i zapomnimy o tym, że nasz stół nie do końca jest gotowy na przyjęcie gości.

Ładne podanie to tak samo ważny aspekt uroczystości, jak smak wykwintnie przygotowanej potrawy.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Pomysł na papierowe ozdoby wielkanocne - zrób to sam

Pomysł na papierowe ozdoby wielkanocne - zrób to sam
Święta za pasem! Wielkanocne wypieki i smaczne potrawy już niedługo pojawią się na stole. Przygotowując się do świąt, pomyśl nie tylko o menu, ale też...
Czytaj więcej

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Szyjemy obrusy – jaki materiał na obrus wybrać?

Szyjemy obrusy – jaki materiał na obrus wybrać?
Możemy wybrać gotowe obrusy na stół lub znaleźć materiał, z którego uszyjemy obrus dopasowany idealnie do wymiarów naszego mebla....
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
11.09.2015
Najtrudniejsza sztuka to odpowiednio wypoziomować nogi stołu, aby stół się nie chwiał. Niestety nie zawsze się to udaje, a skutki bywają opłakane

Ocena i komentarz dla:

Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie