Modne girlandy świetlne

Girlandy świetlne stały się ostatnio bardzo modnym dodatkiem w wykończeniu wnętrz. Pięknie doświetlają balustrady tarasowe oraz balkonowe. Są nieodzownym elementem romantycznych wnętrz sypialnianych, ale również awangardowo wyposażonego salonu.

Girlandy świetlne, te najmodniejsze, mają formę delikatnie świecących kul. Zwykle kojarzą się nam z wystrojem nadmorskich restauracji i kawiarenek, znajdujących się nieopodal plaży. Dodają im szczególnego wyrazu, na tyle, że chce się w nich spędzać czas.

Migoczące ciepłym światłem girlandy świetlne coraz częściej widziane są we wnętrzach naszych domów. Także w czasie przeglądania katalogów wnętrzarskich wynajdujemy ciekawe kompozycje z girlandą w roli głównej.

inspiracjeinspiracjeinspiracjeinspiracje

Girlanda we wnętrzach nowoczesnych

Ozdoba ta pięknie wygląda w towarzystwie miedzianych rurek. Możemy je owinąć girlandą, która po włączeniu do gniazdka rozjaśni wnętrze delikatnym półcieniem.

Girlanda może również oplatać nowoczesny klosz lampy oraz metalową ramę wieszaka na kółkach. Oryginalnie prezentuje się również przy toaletce, gdzie oplata obramowanie lustra.

W salonie

Girlanda może nawet luźno leżeć na komodzie. Ciekawie będzie także wyglądać w większym szklanym naczyniu, np. przy szafce TV. Będzie urokliwą ozdobą i w dodatku może pełnić funkcję oświetlenia podłogowego.

Świetlną girlandę możemy także przymocować do karniszy, dzięki czemu ograniczymy potrzebę zawieszenia w oknie dekoracyjnych zasłonek. Wystarczą lekkie firanki, by okna prezentowały się ciekawie.

Na tarasie i balkonie

inspiracjeinspiracjeinspiracjeinspiracje

Girlanda sprawia, że otoczenie staje się naprawdę bajkowe. Wieczory na takim balkonie zamieniają się w pełne relaksu chwile, kiedy do woli można wdychać świeże powietrze.

Świecące girlandy możemy zestawić z paletami, tak modnymi w dzisiejszej aranżacji wnętrz oraz otoczenia domu. Wystarczy opleść nimi deseczki, które stanowią np. ścianę tarasu.

Jak samodzielnie wykonać girlandę?

Bardzo łatwo, a potrzebne nam będą: balony, lampki choinkowe z białym lub przezroczystym kablem, gaza, mocny klej, nożyczki oraz krepa.

Krepa posłuży nam do zabarwienia gazy, potrzebujemy zatem takich kolorów, jakie chcemy uzyskać na girlandowych kulach. Tniemy krepę i umieszczamy w szklaneczkach z wodą. Farba po kilku minutach sprawi, że woda się zabarwi.

Do wody wyciskamy odrobinę kleju i mieszamy. Następnie dmuchamy balon – do takiej wielkości, jakiej chcemy uzyskać kule. Pociętą na mniejsze kawałki gazę moczymy w  mieszance wody i kleju, a następnie rozkładamy ją równo na balonie. Przykrywamy całą jego powierzchnię pozostawiając tylko mały fragment w miejscu wiązania balonu. Najlepiej położyć dwie albo trzy warstwy gazy.

inspiracjeinspiracjeinspiracjeinspiracje

Zanim kulki będą gotowe, muszą doschnąć. Prawdopodobnie zajmie to nieco czasu, nawet 48 godzin. Kule możemy suszyć np. wieszając je na ramie suszarki.

Kiedy wyschną, wyciągamy ze środka balon. Tymczasowe odkształcenie kuli naprawimy dociskając wgniecione elementy łyżeczką.

Kiedy kule są gotowe, nakładamy je na lampki, a gdyby się nie trzymały, wystarczy, że igłą nawleczoną na nitkę zszyjemy otwór.

Świecące girlandy najlepiej prezentują się wieczorami w półmroku. Sprawiają, że we wnętrzu, w którym je umieścimy, tworzy się wspaniały klimat. Dzięki nim, nawet w środku zapracowanego tygodnia, możemy poczuć się jak na wakacjach.

 

Data publikacji: 03.12.2015