Produkty

Kto powinien zdecydować się na skórzaną podłogę

Kto powinien zdecydować się na skórzaną podłogę

Skóra jako materiał kojarzy nam się z reguły z tym, co drogie, eleganckie, pełne wdzięku i klasy. Z reguły inwestujemy zatem w skórzane elementy wyposażenia np. w postaci kanap i foteli. Może jednak warto byłoby pójść krok dalej i sprawić swojemu domowemu wnętrzu skórzaną podłogą? Z pewnością będzie wówczas pięknie, luksusowo i ekologicznie.

cięcie skóry na płatySkórzana podłoga stała się modna niedawno. Przede wszystkim stanowi oryginalny akcent w wykończeniu wnętrz, który dodatkowo oprócz ładnego wyglądu jest także bardzo funkcjonalny.

Skórka na podłodze to także krok w stronę ekologii

Przemysł skórzany produkuje ogromne ilości elementów galanteryjnych. Wiąże się to oczywiście z tym, że każda produkcja to mnóstwo resztek materiałów. Warto zrobić z nich jakiś użytek. Dobrym pomysłem jest w tym zakresie wykorzystanie ich do produkcji materiału na podłogę. Na ten pomysł wpadła jedna z największych firm produkujących podłogi skórzane - w ten sposób znalazła ona sposób na zaprzestanie marnowania tego surowca.

Skóra ma wiele zalet

Jest bezpieczna i przyjazna alergikom. Głównie dlatego, że nie akumuluje kurzu, alergenów i przykrych zapachów zwierzęcych. Niegroźny jest jej również dym papierosowy, który nie przenika w strukturę podłogi.

Montujemy na pływająco!

Podłogi skórzane montowane są z reguły bardzo prosto – na pływająco. Tym samym nie potrzebujemy tutaj ani kleju, ani gwoździ - do prac wystarczy praktycznie tylko młotek, taśma miernicza, piła i podstawowy zestaw montażowy. Podłoga skórzana wymaga oczywiście odpowiedniej pielęgnacji. Z reguły wystarcza jednak systematyczne odkurzanie oraz przecieranie jej powierzchni ściereczką z mikrofibry.

Zmorą dla tego rodzaju podłóg jest kontakt z wodą oraz z środkami czystości z wysokim poziomem kwasowości lub zasadowości.

Czy skórzana podłoga musi być zachcianką bogacza?

Trudno stwierdzić. Jeśli chcielibyśmy zamówić skórzaną podłogę u najbardziej znanego producenta, który uzyskuje skórzane nawierzchnie wyłącznie ze zrecyklingowanej skóry, to powinniśmy przygotować się na koszt rzędu 445 złotych za metr bieżący.skórzana podłoga

Z czego składa się skórzana podłoga?

Pierwsza warstwa to podłoże korkowe, które zapewnia prawidłową akustykę wnętrza. Środkowa warstwa to rdzeń, wykonany z włókien drewnianych sprasowanych. Górna warstwa powinna być z reguły także zabezpieczona warstwami lakieru akrylowo-ceramicznego. Podłoga może mieć formę płytek prostokątnych lub kwadratowych, w różnych wzorach i kolorach.

Skórzana podłoga to dobry pomysł dla tych, którzy chcą posiadać ekskluzywnie wykończone wnętrza. Ciemny kolor skóry z pewnością doda im szyku oraz elegancji.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak usunąć stare płytki i wykładziny?

Jak usunąć stare płytki i wykładziny?
Zarówno płytki ceramiczne, jak i wykładziny są dobrym materiałem na praktyczne i estetyczne wykończenie posadzki w wielu pomieszczeniach domowych, biu...
Czytaj więcej

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?
Podłoga w przedpokoju powinna być trwała i estetyczna. Dlatego zanim wybierzemy odpowiedni materiał, warto dowiedzieć się, które z nich szczególnie wa...
Czytaj więcej

10 pomysłów na oryginalną podłogę w kuchni

10 pomysłów na oryginalną podłogę w kuchni
Podłoga w kuchni jest najczęściej wykańczana tradycyjnymi, prostokątnymi płytkami o gładkiej lub chropowatej fakturze. Już zastosowanie w niej paneli ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kto powinien zdecydować się na skórzaną podłogę