Produkty

Aranżacje z wykorzystaniem paneli dekoracyjnych – panel Stegu Pure

Aranżacje z wykorzystaniem paneli dekoracyjnych –  panel Stegu Pure

Wewnętrzne ściany naszego domu najłatwiej jest pomalować farbą. Ta bowiem nie tylko nie wymaga od nas skomplikowanego nakładania, ale przede wszystkim może mieć właściwości zmywalne, tworząc tym samym powłoki, które pięknie wyglądają i jednocześnie łatwo utrzymać je w czystości. Jakie inne propozycje mamy do dyspozycji?

Tradycyjnie pomalowaną ścianę warto oczywiście co jakiś czas również uatrakcyjnić w nietypowy, dość zaskakujący sposób, np. naklejając przynajmniej na jedną ze ścian panel dekoracyjny. W niniejszym artykule podpowiemy, w jakim pomieszczeniu sprawdzi się Panel Stegu Pure.

Panele dekoracyjne to wciąż dosyć świeży pomysł w zakresie pokrycia ścian naszego domu. Efekty utworzone z ich pomocą mogą być wyjątkowo zaskakujące, Panele różnezwłaszcza jeśli do tak oryginalnej okładziny dobierzemy jeszcze odpowiednie wyposażenie.

Panele Stegu wyróżnia przede wszystkim trójwymiarowy wzór, który mocno akcentuje charakter wnętrza i tworzy bardzo innowacyjne kompozycje. Z reguły służy jako okładzina ścienna, ale w bardziej oryginalnych aranżacjach wykorzystuje się ją również jako okładzinę stołu oraz mebli.

Gdzie zastosować okładzinę Stegu Pure?

Wybrany model ma dość skandynawski charakter – równo przycięte, drewniane pieńki nadają wnętrzu ciepłego, ale i bardzo naturalnego charakteru. Drewno, ukazane tutaj w nieco innej postaci, jest zgrabnie skomponowane i świetnie oddaje klimat lasu.

We wnętrzu skandynawskim będzie idealnym uzupełnieniem przestronnego salonu, urządzonego w białych barwach. Warto wówczas przymocować go gdzieś w okolicy kominka lub strefy wypoczynkowej. Nieco podkreśli charakter wnętrza, ale przede wszystkim mocno je wyróżni. Całość stworzy spójną kompozycję.

Panel dekoracyjny Stegu PureUwaga: Panele dekoracyjne w tej konkretnej formie, warto zastosować także na balkonie, jako pokrycie ściany. Wówczas, wychodząc na balkon, poczujemy się jak na leśnej polanie.

Panele Stegu warto także umieścić na ścianie w kuchni – pomiędzy blatem, a szafkami górnymi. Dzięki temu nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczymy ścianę, ale również ciekawie zaakcentujemy zabudowę mebli, szczególnie jeśli ma ona kolor biały.

Z czego jest wykonany?

Panele Stegu to przede wszystkim wytrzymała płyta MDF, do której przymocowane zostały naturalne krążki drewna. Tutaj właściwie każdy panel jest inny, niepowtarzalny. Można go zamontować w pionie lub poziomie, w zależności od przeznaczonego pod niego miejsca oraz zaplanowanej aranżacji.

Panele możemy wreszcie pozostawić w takiej formie, jak proponuje producent, ale warto także pomyśleć nad ich przemalowaniem. Dzięki małej ingerencji w ich kolorystykę lub wykończenie mamy szansę stworzyć unikatowe wnętrze baru, domu albo biura, w zależności od tego, jakie wnętrze urządzamy.

Panele dekoracyjne, trójwymiarowe to przede wszystkim możliwość odejścia od nieco nudnego i klasycznego spojrzenia na pokrycia ścienne. Dzięki nim możemy nieco popuścić wodze fantazji, wykreować w pomieszczeniu takie zestawienie form, faktur i kolorów, wśród których łatwo i przyjemnie będzie nam wypoczywać.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Łazienka w drewnie – czy ma sens?

Łazienka w drewnie – czy ma sens?
Pomieszczenia wykończone drewnem z reguły uważamy za atrakcyjne, a także przytulne. Drewno wciąż jest eleganckim i wartościowym materiałem, którym lub...
Czytaj więcej

Duże wnętrze może być przytulne – jak je zaaranżować?

Duże wnętrze może być przytulne – jak je zaaranżować?
Przestronny dom to spełnienie marzeń wielu osób, które do tej pory mieszkały w małym mieszkaniu. Duża przestrzeń salonu czy sypialni to jednak również...
Czytaj więcej

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie
Nowoczesne dekoracyjne panele ścienne zachwycają oryginalnością i różnorodnością. Doskonale nadają się do urozmaicenia wielu różnych wnętrz – zarówno ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.01.2016
Urządzamy nasze mieszkanie właśnie i jesteśmy na etapie wykańczania ścian, myślę że te panele są naprawdę świetne, dlatego muszę pokazać żonie ten artykuł. Nie wiem sam które wybrać!

Ocena i komentarz dla:

Aranżacje z wykorzystaniem paneli dekoracyjnych – panel Stegu Pure