Produkty

Montaż listew przypodłogowych Salag

Montaż listew przypodłogowych Salag

Listwy przypodłogowe Salag wykonane z mocnego tworzywa sztucznego to doskonały sposób na dekoracyjne wykończenie paneli. W marketach budowlanych Castorama znajdziemy wiele ich odcieni, które z łatwością dopasujemy do aranżacji naszej podłogi i całego pomieszczenia. Z równie dużą swobodą dokonamy też ich montażu – w tym przypadku pomoc fachowca będzie absolutnie zbędna. Oto jak zrobić to krok po kroku.

Należy pamiętać o tym, że przed zakupem i montażem listew przypodłogowych konieczne będzie dokonanie dokładnych pomiarów pomieszczenia, które pozwolą nam wybrać elementy o odpowiedniej długości. Warto zaznaczyć również fakt, że atutem listew przypodłogowych Salag jest łatwa obróbka – w razie potrzeby możemy je Listwa przypodłogowadociąć do pożądanego wymiaru, np. za pomocą piły ręcznej – w tym przypadku przydatny będzie stojak do cięcia drewna.

Krok 1

Naszym pierwszym krokiem powinno być rozdzielenie listwy, która składa się z 2 części. Pierwsza z nich jest częścią montażową, wyposażoną w specjalny kanał przymocowywany bezpośrednio do ściany. Druga zaś to część wykończeniowa, którą należy odłożyć na bok, ponieważ będzie nam potrzebna dopiero w ostatnim z kroków.

Krok 2

Część montażową przymocowujemy na sucho do ściany i odrysowujemy w wyznaczonych na kanale otworach miejsca wiercenia. Odkładamy listwę i za pomocą wiertarki wykonujemy otwory na całej długości ściany.

Krok 3

ListwaW otworach, które wykonaliśmy, umieszczamy kołki rozporowe. Ponownie przykładamy do ściany część montażową listwy, wkładamy śruby montażowe w kołki rozporowe i przykręcamy je za pomocą wkrętarki lub wkrętaka ręcznego.

Krok 4

Przymocowując w ten sposób kolejne części montażowe naszej listwy, pamiętajmy o pozostawieniu wolnej przestrzeni w narożnikach ścian, gdzie umieścimy specjalne łączniki. Po przymocowaniu do ściany wszystkich części montażowych, możemy ulokować w ich kanałach przewody elektryczne.

Krok 5

Na koniec przystępujemy do osadzenia części wykończeniowych, które dopasowujemy bezpośrednio do przymocowanych już do ściany elementów – robimy to bez użycia narzędzi. Na jednym z końców każdej części dekoracyjnej stykającej się z rogiem ściany umieszczamy łącznik narożny, następnie dopasowując do niego kolejny fragment listwy, aż do wykończenia całej podłogi.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jakie listwy przypodłogowe wybrać? Rodzaje listew przypodłogowych

Jakie listwy przypodłogowe wybrać? Rodzaje listew przypodłogowych
Parkiet, panele i wykładziny na podłodze wymagają estetycznego wykończenia. Jakie listwy podłogowe wybrać, aby pasowały do posadzki? Omawiamy wszystki...
Czytaj więcej

Listwy wykończeniowe – rodzaje i zastosowanie

Listwy wykończeniowe – rodzaje i zastosowanie
Nawet najlepiej urządzone wnętrze, straci cały swój urok, jeśli nie zadbamy o szczegóły. Detale zwykle szybko rzucają się w oczy i spraw...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Montaż listew przypodłogowych Salag