Pomysły na prezent dla budowlańca

Dobrze dobrany upominek to taki, który trafia prosto w upodobania oraz zainteresowania osoby obdarowywanej. A co w przypadku, jeśli osoba, której kupujemy prezent,a ma zainteresowania związane z branżą budowlaną? Uwaga – pakiet prezentów jakie możemy sprawić, jest naprawdę pokaźnych rozmiarów

Suszarka do butów

Praca na budowie wymaga codziennego dostosowywania się do różnych warunków panujących na zewnątrz. Deszcz oraz nagły spadek temperatury nie przerywają pracy budowlańców. Chociażby dlatego warto obdarować ich czymś, co sprawi, że stopy zawsze będą suche. Suszarka do butów podobna do tej, której używają narciarze, szybko osuszy przemoczone obuwie, a nasz budowlaniec nie będzie musiał spędzać zbyt dużo czasu w nieprzyjemnym, mokrym obuwiu. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego urządzenia, pamiętajmy aby wybierać te grzałki, które nie powodują twardnenia i pękania skóry naszych butów.

Ochrona dla oczu

Czyli idealny prezent dla budowlańców, którzy są narażeni na to, że odpryski farby lub substancji chemicznych dostaną się bezpośrednio do ich oczu. Dobrej jakości okulary ochronne można nosić w różnych warunkach pogodowych bez obawy o to, że ich szkła zaparują lub zarysują się pod wpływem różnych czynników.

A może ochrona dłoni

Na każdej budowie istnieje niebezpieczeństwo skaleczenia dłoni. Ostre narzędzia, wystający gwóźdź albo drewno ze źle przeszlifowaną powierzchnią. Porządne rękawice ochronią skórę dłoni podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Co więcej, będzie można ich używać także podczas nordic-walkingu, ćwiczeń na siłowni, jazdy na rowerze oraz porządków w zieleńcach. Podczas zakupu rękawic zwróćmy uwagę na to, z czego są one wykonane. Najlepszej jakości będą te ze skórki koźlęcej. Dodatkowym ich walorem będą zapięcia na rzepy wokół nadgarstków, które ułatwiąwykonanie niektórych czynności.

Skoro suszarka, to może i mocne buty?

W mocnym obuwiu niestraszne będą nagłe zmiany pogody, nierówne podłoże oraz trudne warunki budowy. Zwróćmy uwagę, by buty miały wzmocniony przód cholewy, zwłaszcza w tym miejscu, gdzie może spaść coś ciężkiego. Dodatkowo możemy zakupić także oddychające skarpety, które zapewniają stopom ciepło podczas pracy zimą, zaś latem zapewniają doskonałą wentylację.

Wreszcie, jeśli choć trochę znamy się na narzędziach, możemy pokusić się o zakup pilarki, szlifierki lub wiertarko-wkrętarki. Zanim jednak udamy się do sklepu, upewnijmy się, że nasz budowlaniec nie posiada już podobnego sprzętu.

Data publikacji: 11.07.2014