Produkty

Zastosowanie i funkcje szlifierek taśmowych

Zastosowanie i funkcje szlifierek taśmowych

Szlifowanie pozwala na wyrównanie i wygładzenie powierzchni. W przydomowych garażach i profesjonalnych warsztatach znajduje się wiele rodzajów szlifierek. Pośród nich coraz częściej pojawiają się nowoczesne urządzenia taśmowe, które przede wszystkim pozwalają nam osiągnąć wysoką precyzję. Na tym jednak nie kończą się ich zalety.

Zastosowanie

Szlifierki taśmowe to urządzenia, które stosuje się przede wszystkim do szlifowania dużych powierzchni płaskich wykonanych z drewna – szerokich blatów, podłóg, płaskich boazerii, drewna litego, elementów okleinowych lub nieokleinowych, surowych lub lakierowanych oraz krawędzi. W zależności od konkretnego urządzenia pozwalają nam na wykonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych prac. Zaawansowane modele szlifierek taśmowych (np. marki Erbauer) umożliwiają bardzo dokładną obróbkę drobnych kształtów i odlewów oraz pracę na kole kontaktowym. Im większa moc urządzenia, tym pod większym obciążeniem możliwa jest praca, a im większa prędkość, tym precyzyjniejsze jest szlifowanie powierzchni.

Super precyzja

Zaletą zastosowania szlifierek taśmowych (np. szliferek taśmowych Erbauer) jest przede wszystkim osiąganie niebywałej precyzji. W przeciwieństwie do innego rodzaju szlifierek, taśma w urządzeniach taśmowych przesuwa się zawsze w linii prostej, nie obracając się, dzięki czemu jesteśmy w stanie przy ich użyciu obrabiać materiał niezwykle dokładnie. Dodatkowy system autocentrowania taśmy pomoże nam szlifować jeszcze bardziej precyzyjnie.

szlifierka taśmowa erbauer Szlifierka taśmowa Erbauer 950 W

Super wydajność

Im większa jest prędkość przesuwu taśmy w danym urządzeniu, tym szybsze jest usuwanie powłoki przy użyciu szlifierek taśmowych, co z kolei znacząco wpływa na ich wydajność, często nieporównywalną z innym rodzajami urządzeń. Tutaj warto wyposażyć się w funkcję, która umożliwia nam dopasowanie szybkości do konkretnego, wykonywanego przez nas zadania.

Komfort i bezpieczeństwo

Co bardzo ważne, niektóre modele szlifierek taśmowych mogą posiadać specjalny układ odsypywania pyłu oraz dodatkowy worek, w którym jest on zbierany. Jest to bez wątpienia rozwiązanie bardzo praktyczne, pozwalające również zachować większy stopień bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że większość urządzeń taśmowych posiada wyjątkowo bezpieczną obudowę. Tutaj należy też wspomnieć o funkcji, jaką jest automatyczna blokada przed zsunięciem się taśmy z naszego urządzenia. Pamiętajmy, by sprawdzić, czy wybrany przez nas model szlifierki jest w nią wyposażony.

Data publikacji: 12.08.2014
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak dobrać papier ścierny do szlifierki

Jak dobrać papier ścierny do szlifierki
Szlifierki oferują nam wygodny i efektywny sposób na obróbkę powierzchni rozmaitych materiałów. Aby jednak praca przebiegała tak, jak sobie tego życzy...
Czytaj więcej

Rodzaje i wybór szlifierek

Rodzaje i wybór szlifierek
Szlifierki to rodzaj obrabiarek służących do wykańczania powierzchni utwardzonych, uprzednio poddanych już obróbce. Wykańczanie szlifowaniem może doty...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zastosowanie i funkcje szlifierek taśmowych