Łącznik światła to jeden z elementów instalacji elektrycznej. Widoczny jest na ścianach danego wnętrza, służy do uruchamiania światła dobiegającego z lamp wiszących, oświetlenia podłogowego lub zamontowanego w suficie podwieszanym. Wybór odpowiedniego koloru łącznika ma niebagatelny wpływ na odbiór charakteru wnętrza mieszkalnego.
Czy nasze wnętrze ma być surowe i zimne? A może kolorowe i emanujące energią oraz optymizmem? Wszystkie łączniki powinniśmy dopasować odpowiednio do stylu wykończenia, jest to bardzo proste.
Dlaczego nie warto lekceważyć doboru detali?
Są one kropką nad „i”, przedmiotami dopełniającymi naszą ideę stworzenia wnętrza doskonałego. Czy możemy stworzyć atrakcyjną aranżację, która jednocześnie nie będzie odzwierciedlać charakteru jej mieszkańców? Tak, ale nie będziemy się tam dobrze czuli. A co wpływa najbardziej na ocenę danego wnętrza, jeśli nie meble i dodatki? Tylko pomieszczenie dopracowane do każdego detalu będzie sprawiało wrażenie pełnego, ekskluzywnego i profesjonalnego.
Łącznik biały, szklany, wykonany ze stali szlachetnej czy polerowanego betonu?
Rodzajów łączników jest naprawdę dużo: w mocnej czerwieni, imitujące drewno, skórę lub wykonany z aluminium. Czy wiemy, który z nich będzie odpowiedni do danego wnętrza?
Propozycja I
Łącznik kontra wnętrze nowoczesne, surowe i w okrojonej kolorystyce. Bardzo modne w ostatnim czasie, idealne dla minimalistów, którzy niechętnie podejmują temat przejaskrawionych pomieszczeń, gdzie ważnym elementem są ściany przemalowane w dodających energii kolorach. Tutaj na pewno bardzo dobrze zaprezentują się łączniki wykonane z polerowanego betonu oraz z łupka naturalnego. Będą idealne, bo zwykle umieszczamy je na ścianach wykończonych betonem oraz cegłą. Kolorystycznie można też dobierać łączniki białe, szare, beżowe oraz utrzymane w delikatnych brązach.
Propozycja II
Wszędzie tam, gdzie wyposażenie oraz kolorystyka nawiązują do materiałów naturalnych, orientalnych, a nawet myśliwskich (z przewagą drewna oraz skóry), możemy zastosować łączniki w podobnej kolorystycznie tonacji. Dostępne są bowiem produkty imitujące skórę oraz barwiony dąb, które w sąsiedztwie delikatnie pomalowanych ścian oraz bujnej roślinności wyglądają wspaniale.
Propozycja III
Dotyczy wnętrz energetycznych, żywiołowych, w których stawia się na zabawę kolorami. Tu możemy zastosować kolorowe łączniki z akrylu, które w pierwszej kolejności dopasowujemy do koloru ściany, a w drugiej zestawiamy z nią na zasadzie kontrastu.