Produkty

Łącznik światła – jak dobrać do aranżacji wnętrza

Łącznik światła – jak dobrać do aranżacji wnętrza

Na całkowity wygląd pomieszczenia wpływ mają wszystkie elementy wyposażenia, nawet te najmniejsze, na które zwykle nie zwracamy dużej uwagi. Jednymi z takich drobiazgów, które znajdują się w każdym wnętrzu, są łączniki. Niegdyś były uniwersalne, utrzymane w podobnej kolorystyce i wykonane z jednego materiału, dzisiaj dopasowane być mogą do koloru podłogi, ściany i stylu aranżacji.

włącznikŁącznik światła to jeden z elementów instalacji elektrycznej. Widoczny jest na ścianach danego wnętrza, służy do uruchamiania światła dobiegającego z lamp wiszących, oświetlenia podłogowego lub zamontowanego w suficie podwieszanym. Wybór odpowiedniego koloru łącznika ma niebagatelny wpływ na odbiór charakteru wnętrza mieszkalnego.

Czy nasze wnętrze ma być surowe i zimne? A może kolorowe i emanujące energią oraz optymizmem? Wszystkie łączniki powinniśmy dopasować odpowiednio do stylu wykończenia, jest to bardzo proste.

Dlaczego nie warto lekceważyć doboru detali?

Są one kropką nad „i”, przedmiotami dopełniającymi naszą ideę stworzenia wnętrza doskonałego. Czy możemy stworzyć atrakcyjną aranżację, która jednocześnie nie będzie odzwierciedlać charakteru jej mieszkańców? Tak, ale nie będziemy się tam dobrze czuli. A co wpływa najbardziej na ocenę danego wnętrza, jeśli nie meble i dodatki? Tylko pomieszczenie dopracowane do każdego detalu będzie sprawiało wrażenie pełnego, ekskluzywnego i profesjonalnego.

Łącznik biały, szklany, wykonany ze stali szlachetnej czy polerowanego betonu?

Rodzajów łączników jest naprawdę dużo: w mocnej czerwieni, imitujące drewno, skórę lub wykonany z aluminium. Czy wiemy, który z nich będzie odpowiedni do danego wnętrza?

Propozycja I

Łącznik kontra wnętrze nowoczesne, surowe i w okrojonej kolorystyce. Bardzo modne w ostatnim czasie, idealne dla minimalistów, którzy niechętnie podejmują temat przejaskrawionych pomieszczeń, gdzie ważnym elementem są ściany przemalowane w dodających energii kolorach. Tutaj na pewno bardzo dobrze zaprezentują się łączniki wykonane z polerowanego betonu oraz z łupka naturalnego. Będą idealne, bo zwykle umieszczamy je na ścianach wykończonych betonem oraz cegłą. Kolorystycznie można też dobierać łączniki białe, szare, beżowe oraz utrzymane w delikatnych brązach.włącznik castorama

 Propozycja II

Wszędzie tam, gdzie wyposażenie oraz kolorystyka nawiązują do materiałów naturalnych, orientalnych, a nawet myśliwskich (z przewagą drewna oraz skóry), możemy zastosować łączniki w podobnej kolorystycznie tonacji. Dostępne są bowiem produkty imitujące skórę oraz barwiony dąb, które w sąsiedztwie delikatnie pomalowanych ścian oraz bujnej roślinności wyglądają wspaniale.

Propozycja III

Dotyczy wnętrz energetycznych, żywiołowych, w których stawia się na zabawę kolorami. Tu możemy zastosować kolorowe łączniki z akrylu, które w pierwszej kolejności dopasowujemy do koloru ściany, a w drugiej zestawiamy z nią na zasadzie kontrastu.

Data publikacji: 18.05.2015
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jak działa ściemniacz do żarówek LED?

Jak działa ściemniacz do żarówek LED?
Diody LED na stałe zagościły w naszych domach i z powodzeniem zastępują tradycyjne żarówki. Ich działanie można udoskonalić, stosując ściemniac...
Czytaj więcej

Jak zorganizować przestrzeń do relaksu w małym mieszkaniu?

Jak zorganizować przestrzeń do relaksu w małym mieszkaniu?
Nawet małe mieszkanie można zorganizować tak, by znalazł się w nim kącik przeznaczony wyłącznie do relaksu. O jakie szczegóły zadbać, by korzys...
Czytaj więcej

Podkładki i osłony pod łączniki – praktyczne i dekoracyjne

Podkładki i osłony pod łączniki – praktyczne i dekoracyjne
Po pomalowaniu ścian pragniemy cieszyć się ich pięknym wyglądem przez dłuższy czas. Niestety nie jest to łatwe, ponieważ w okolicach kontaktów i...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Łącznik światła – jak dobrać do aranżacji wnętrza