Produkty

Rodzaje alarmów

Rodzaje alarmów

Alarmy wzmacniają nasze poczucie bezpieczeństwa i chronią nasz dobytek przed ingerencją osób trzecich. Instalacja systemu alarmowego jest poważną inwestycją, dlatego warto zastanowić się, jakie mamy do wyboru możliwości i która będzie dla nas najlepsza.

kamera połączona z alarmemInstalacja systemu alarmowego wiąże się najczęściej z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy, która w fachowy sposób zadba o zapewnienie nam bezpieczeństwa. Na własną rękę możemy zamontować najprostsze alarmy, których skuteczność jest jednak wątpliwa, za to sama obecność urządzenia wpływa pozytywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Jak działają systemy alarmowe?

Systemy alarmowe są coraz bardziej rozbudowane i oferują nam coraz więcej funkcji, które usprawniają i wspomagają kontrolowanie. Sama zasada działania alarmów jest bardzo prosta: wewnątrz domu montuje się czujniki, które po wykryciu ruchu natychmiast uruchamiają alarm. Zazwyczaj sygnał alarmowy emitowany jest przez sygnalizatory umieszczone wewnątrz i na zewnątrz budynku. Nowoczesnymi systemami możemy sterować zdalnie, wykorzystując do tego Internet lub telefon komórkowy. Jeżeli jesteśmy poza domem, a alarm się uruchomi, to otrzymamy sms z informacją o tym. Z alarmem możemy połączyć także dodatkowe czujniki, które będą chronić nas nie tylko przez złodziejami, ale również przed innymi niebezpieczeństwami. Dzięki temu możemy otrzymywać informacje o ulatniającym się gazie, pożarze czy zalaniu. Integrując alarm z innymi urządzeniami otrzymamy kompleksowy system zarządzania i ochrony budynku. Będzie nie tylko ostrzegał nas o zagrożeniach, ale także ułatwiał funkcjonowanie. Przy takim systemie zdalnie możemy sterować centralnym ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, a nawet zraszaczami w ogrodzie.

Rodzaje alarmów

Ze względu na sposób montażu alarmy możemy podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. W zasadzie nie różnią się one między sobą funkcjonalnością, a jedynie sposobem komunikacji w obrębie systemu, ceną oraz czasem potrzebnym do ich instalacji. O systemie przewodowym powinniśmy pomyśleć już na etapie budowy. czujnik dymu z alarmemKable łączące sieć z centralą ukryte są w ścianach, co wymaga dodatkowych prac i mechanicznej ingerencji w elewacji. Systemy bezprzewodowe są zdecydowanie droższe, co wynika przede wszystkim z ich zaawansowanej konstrukcji technologicznej. Poszczególne czujniki można z łatwością ukryć w różnych miejscach, nawet tych najdziwniejszych. Plusem takiego rozwiązania jest szybkość montażu – profesjonalnej ekipie instalacja alarmu bezprzewodowego zajmie około 4 godzin. Alarmy możemy podzielić również ze względu na klasę zagrożenia mienia. Standardem dla domków jednorodzinnych i mieszkań są klasy 1 i 2, natomiast wyższe (3 i 4) stosuje się do ochrony rezydencji. Klasy te określają ryzyko kradzieży – im dom jest większy i zamożniejszy, tym ryzyko włamania jest większe.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jaki alarm do domu wybrać?

Jaki alarm do domu wybrać?
Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny to najwyższa wartość. Alarm w domu to mniejsze ryzyko włamania. Odpowiednio dobrany i zamontowany sprzęt to gwar...
Czytaj więcej

Instalacja alarmowa w domu

Instalacja alarmowa w domu
Aby podnieść bezpieczeństwo w domu, oprócz antywłamaniowych drzwi i dobrego ogrodzenia, warto zainwestować w alarm. Instalacja alarmowa skutecznie ods...
Czytaj więcej

Bezawaryjne i niezawodne zasilanie systemu alarmowego

Bezawaryjne i niezawodne zasilanie systemu alarmowego
Licho nie śpi i lepiej, żeby snem sprawiedliwego nie spał też system alarmowy. Od jego czujności często zależy, czy uda się powiadomić mieszkańców lub...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
14.10.2016
chyba już wiem, co wybiorę, ale nie powiem, żeby nikt mnie nie znalazł po IP i za łatwo nie wszedł do mojego domu :) uwaga, mam też dwa psy! :)

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje alarmów