icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Oświetlenie w stylu industrialnym

Oświetlenie industrialne najmocniej kojarzy się ze słowami: niebanalne wzornictwo, oryginalne wykończenie, bezkompromisowe rozwiązania. Lampy te są solidne i dość duże, muszą bowiem sprostać oświetleniu wnętrz przestronnych, często nieco zacienionych. Wykończone są one prosto, choć mogą mieć metalowe dodatki. Najczęściej prezentowane są w odcieniach bieli, czerni, ale również w nieco połyskujących metalicznych barwach.

Oświetlenie industrialne to przede wszystkim: lampy w nieco fabrycznym wykończeniu oraz vintage, to także kinkiety retrodekoracyjne żarówki oraz szczególnie okazałe akcesoria oświetleniowe.

Żarówki w odsłonie dekoracyjnej - także jako klosz

Żarówka LED Diall A60 E27 8 W 1055 lmŻarówka LED Diall A60 E27 8 W 1055 lmŻarówka LED Diall A60 E27 8 W 1055 lmŻarówka LED Diall A60 E27 8 W 1055 lm

Okazałe żarówki bardzo bliskie stylowi industrialnemu bardzo dobrze wyglądają w dużych salonach, zawieszone w okolicy kanapy i stolika kawowego. Idealnie komponują się również zamontowane nad stołem. Duże lampy stojące można postawić nie w centralnej, ale wypoczynkowej strefie salonu czy sypialni. Będą prezentowały się bardzo okazale, ale przede wszystkim również dostarczą ciepłe, przyjemne światło. Jednym z ciekawszych elementów takiego oświetlenia jest szklany klosz na wzór dużej żarówki – w momencie, kiedy lampa jest włączona, środek żarówki wypełnia się delikatnym złoto-żółtym światłem.

Tutaj przeczytasz więcej o tym jak wykożystać oświetlenie industrialne i lofotwe.

Oświetlenie industrialne – surowe, ale bardzo okazałe

Tutaj każda lampa wygląda jak małe dzieło sztuki. Trudno znaleźć powtarzający się odpowiednik. Lampy takie miewają wymyślne, jak również stosunkowo nietypowy materiał wykończenia. Raz są mocno wygięte w łuk, innym razem połyskują miedzią. Lampy nie muszą być zawsze w wersji wiszącej - ładnie się również prezentują w formie kinkietów zamocowanych do ścian wykonanych z surowego drewna czy dekoracyjnej cegły. Stanowią wówczas dodatkowe oświetlenie punktowe. Możemy dzięki nim skierować światło w określone miejsce. Jest to dobry pomysł na szczególne podkreślenie obrazów, zdjęć rodzinnych czy innych dekoracji zamieszczonych w domowym wnętrzu.

Lampa wisząca Tango Basket II ModernaLampa wisząca Tango Basket II ModernaLampa wisząca Tango Basket II ModernaLampa wisząca Tango Basket II Moderna

Funkcjonalne dopasowywanie

Oświetlenie industrialne składa się z części, które działają jak dobrze zaplanowany mechanizm. Część klosza zwykle można bardzo szeroko regulować, kierując w dowolną stronę. Odpowiednio dopasowywać można również natężenie światła czy długość ramienia łączącego podstawę lampy z kloszem. Lampy tego typu świetnie się prezentują również w gabinetach, gdzie szeroka opcja regulacji kierunku światła jest bardzo ważna.

LAMPA WISZĄCA LUCELAMPA WISZĄCA LUCELAMPA WISZĄCA LUCELAMPA WISZĄCA LUCE

Jak rozpoznać oświetlenie industrialne? Przeznaczenie poszczególnych egzemplarzy najłatwiej określić po wkomponowaniu w pofabryczne, przemysłowe przestrzenie. Powinny stanowić ich ciekawe dopełnienie, lecz nie przytłaczać zbyt ciężką formą.

Data publikacji: 16.06.2016