Produkty

Dlaczego warto zainwestować w glebogryzarkę?

Dlaczego warto zainwestować w glebogryzarkę?

Tętniący życiem i cieszący oczy feerią różnorodnych barw ogród to marzenie wielu z nas. Niestety nie wszyscy posiadają podstawową wiedzę pozwalającą na wyhodowanie pożądanych roślin, innym brak czasu, a jeszcze inni chcieliby mieć gotowy efekt bez wysiłku. Tak się niestety nie da – owszem, można w tym celu wynająć specjalistę, ale też można zaopatrzyć się w szereg przyrządów i maszyn, które wiele zrobią za nas, dzięki czemu przygotujemy grunt pod efektowną florę.

glebogryzarkaNajważniejszą kwestią jest przygotowanie gruntu, i to w sensie dosłownym. Przede wszystkim powinniśmy się zorientować, jaki rodzaj gleby mamy w naszym ogrodzie. Najżyźniejsze są czarnoziemy, nie oznacza to jednak, że sadzonki na szaroziemach są z góry skazane na porażkę. Po przygotowaniu podłoża oraz odpowiednim jego nawiezieniu otrzymamy dobry podkład pod sadzenie. I w tym właśnie momencie przyda nam się glebogryzarka.

Glebogryzarka – czym jest i jakie spełnia funkcje?

Najprościej rzecz ujmując, glebogryzarka to rodzaj podręcznego pługu. Sposób jej działania oraz jego efekt jest dokładnie taki sam, oczywiście w o wiele mniejszej skali. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by podobną pracę wykonać ręcznie, ale to, co nie jest męczące na powierzchni dwóch m2, zaczyna być uciążliwe, kiedy do przekopania mamy zdecydowanie większy teren. Tak jak szereg innych urządzeń, tak i glebogryzarka powstała w jednym celu – ma ułatwiać pracę ogrodowe.

Przekopanie i spulchnienie gleby przed zasiewem to sprawy podstawowe, a glebogryzarka pomoże również w odchwaszczeniu. Prędkość, z jaką obraca się wał oraz szybkość ruchu ostrzy można dostosować do rodzaju i głębokości uprawy. Do mniejszych ogrodów wystarczy urządzenie elektryczne, kiedy jednak staniemy przed koniecznością przekopania większego areału, może się okazać, że niezbędny stanie się model spalinowy. Wybierając sprzęt należy zwrócić uwagę na jego prędkość, głębokość i szerokość roboczą oraz moc. Warto mieć również na uwadze, że nie zawsze w całym ogrodzie gleba jest taka sama, dlatego też dobrze, by glebogryzarka miała możliwość regulacji intensywności spulchniania.

Czy zatem warto inwestować w glebogryzarkę?glebogryzarka castorama

Powiedzmy sobie otwarcie – to urządzenie, które wspomaga prace ogrodowe. Wszystko to, co robi glebogryzarka z powodzeniem możemy zrobić ręcznie, rzecz w tym, że będzie nas to kosztować zdecydowanie więcej czasu i energii. Ale przecież właśnie w tym celu powstają kolejne urządzenia – by ułatwiać nam życie.

Jeśli często wykonujemy prace ogrodowe i zależy nam na tym, aby ogród prezentował się doskonale pod każdym względem, bez dwóch zdań będziemy musieli zadbać o glebę. A wszystkie związane z nią czynności wykonamy o wiele łatwiej, jeśli pod ręką będziemy mieli glebogryzarkę. Tylko, lub aż tyle.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Glebogryzarka, kultywator czy wetrykulator – które urządzenia sprawdzą się w Twoim ogrodzie?

Glebogryzarka, kultywator czy wetrykulator – które urządzenia sprawdzą się w Twoim ogrodzie?
Zachwycający trawnik to marzenie każdej osoby posiadającej skrawek własnej ziemi przy domu. Aby jednak murawa na naszym podwórka była soczyście...
Czytaj więcej

Czym zastąpić szpadel?

Czym zastąpić szpadel?
Szpadel do niedawna wydawał się niezastąpionym narzędziem, jednak obecnie mamy urządzenia, które świetnie go zastąpią i sprawią, że praca będzie znacz...
Czytaj więcej

Glebogryzarka w ogrodzie – wybieramy odpowiedni model

Glebogryzarka w ogrodzie – wybieramy odpowiedni model
Jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne przekopywanie trawników, warto zainwestować w glebogryzarkę. Maszyna ta ułatwi nam wszelkie ogródkowe pr...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dlaczego warto zainwestować w glebogryzarkę?