Produkty

Co zamiast tradycyjnego wazonu? DIY

Co zamiast tradycyjnego wazonu? DIY

Świeże kwiaty ułożone w zgrabny bukiet sprawiają, że niemal każdy stół prezentuje się bardzo wykwintnie. Dopasowany do zastawy, serwety oraz kolorystyki otoczenia bukiet jest najlepszą dekoracją, jaką możemy sobie wyobrazić. W dodatku nie kosztuje zbyt wiele w porównaniu z innymi, ekskluzywnymi drobiazgami zakupionymi w sklepach z wyposażeniem do domu.


wazonAby bukiet naszych kwiatów wyglądał dobrze, w dużej mierze liczy się to, jakiego rodzaju wazon wybierzemy. W dobie rozwoju DIY, szklane, smukłe lub porcelanowe naczynie coraz częściej zastępowane jest przez zupełnie inne przedmioty. Funkcję wazonu przejmują wiklinowe kosze, kielichy, latarenki. Tak stworzona kompozycja prezentuje się na pewno nieco inaczej i bardzo oryginalnie. Oto nasze propozycje, czym zastąpić tradycyjny wazon.

Propozycja I: Butelki po...
Właściwie nie ma tutaj ograniczeń. Funkcję nowoczesnego wazonu może bowiem pełnić zarówno butelka po winie, jak i po innych trunkach. Kształt butelki ma to do siebie, że umożliwia podtrzymanie długich łodyg kwiatów, nie narażając ich na złamanie.

Butelkę możemy, podobnie jak słój, przemalować na inny kolor, możemy okleić tasiemką lub sznurem. Pięknie prezentują się też butelki przemalowane na kolor srebrny lub złoty.

Propozycja II: Latarenka

Sklepy z elementami wyposażenia wnętrz oszalały ostatnio na punkcie różnego rodzaju latarenek. W odpowiedzi na tak szeroką ofertę tego produktu powstają też różne kompozycje kwiatowe z jego udziałem. Kwiatami wypełniamy najczęściej wnętrze latarenki, do której – podobnie jak w przypadku kielicha – wlewamy wodę. Oczywiście, aby ta nie zmieniała swojej funkcji, na tafli wody umieszczamy zapaloną świeczkę, która pięknie odbija światło.

Propozycja III: Słoik

Funkcję tradycyjnego wazonu może także przejąć słoik. Oczywiście im większy dobierzemy, tym więcej kwiatów w nim pomieścimy. Aby nasz słoik wyglądał estetycznie, możemy przemalować go farbą do szkła lub ozdobić jego górną część kolorową tasiemką.

Kolor dostosowujemy tak, by pasował on do naszego wnętrza. Sposobów na ciekawą aranżację z udziałem słoika jest naprawdę wiele. Co najważniejsze, dzięki wykorzystaniu go w roli wazonu możemy ponownie uczynić z niego pożyteczny przedmiot, którego nie warto wyrzucać do kosza.

Propozycja IV: Kieliszki

Kieliszki w formie wazonu to dekoracje bardzo lekkie, delikatne. Do tradycyjnego kielicha nie włożymy oczywiście garści kwiatów. Tutaj sprawdzą się raczej pojedyncze tulipany oraz inne drobne kwiatki. Do tego rodzaju kompozycji wybierajmy długie i wąskie kielichy, najlepiej te przeznaczone do szampana. W szerszych pucharkach możemy stworzyć nieco inną dekorację, np. z zapaloną świecą. Wystarczy nalać wody mniej więcej do połowy kielicha i włożyć do niej skręconego w okrąg tulipana. Na tafli wody kładziemy natomiast zapalony podgrzewacz. Całość prezentuje się nieziemsko.wazon

Propozycja V: Żarówka?

Brzmi odrobinę dziwnie, a jednak i takie kompozycje pojawiają się wśród porad DIY. Żarówki przerobione na wazony świetnie wkomponowują się we wnętrza urządzone w stylu industrialnym. Jak wykonać taką dekorację? Wystarczy, że posiadamy w domu przepaloną żarówkę. Pozbywamy się jej metalowej końcówki i wkładamy do środka trawę ozdobną lub inne elementy, np. delikatne kwiatki. Wlewamy do środka wodę i gotowe. Wazon wykonany z żarówki najlepiej prezentuje się wówczas, gdy wykonamy go w formie wiszącej.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić odpryski emalii na wannie?

Jak naprawić odpryski emalii na wannie?
Wanny emaliowane, dawniej cieszące się ogromną popularnością, są obecnie częściowo zastępowane wannami akrylowymi. Jednak ciągle wielu z nas chętnie s...
Czytaj więcej

Dekoracyjne krzesła w jadalni – pomysły DIY

Dekoracyjne krzesła w jadalni – pomysły DIY
Krzesło to bardzo wdzięczny mebel do renowacji. Można je ładnie odmalować, obić nowym materiałem lub udekorować poduszką. Wariacji aranżacyjnych z krz...
Czytaj więcej

Malowanie proszkowe – na czym polega

Malowanie proszkowe – na czym polega
Wiele kupowanych przez nas produktów o różnym przeznaczeniu zostało pomalowanych proszkowo. Na czym polega ta technika malowania i jakie właściwości n...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
10.06.2015
Fajne pomysły, czegoś takiego szukałam! Ostatnio jak chłopak przyniósł mi kwiatka, to włożyłam go do... szklanki na piwo, bo nie mam żadnego wazonu. Dalej nie mam, ale zaraz zrobię coś z niczego, hihihi, dzięki!

Ocena i komentarz dla:

Co zamiast tradycyjnego wazonu? DIY