Produkty

5 pomysłów na oryginalne drzwi

5 pomysłów na oryginalne drzwi

Jeśli chcemy odświeżyć wygląd drzwi wewnętrznych bez konieczności kupowania nowych,  jest na to kilka ciekawych sposobów. Jak możemy odnowić drzwi i sprawić, by wyglądały oryginalnie?

Przejdź do następnych akapitów:

1. Pomaluj stare drzwi
2. Drzwi z ciekawymi efektami
3. Obij to sam!
4. Okleiny i naklejki
5. Zawieszki na drzwi

1. Pomaluj stare drzwi

To jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na uzyskanie ciekawych drzwi, dopasowanych do danej aranżacji i naszego gustu. Drzwi z litego drewna można wyszlifować, tak aby uzyskać gładką powierzchnię, a następnie pokryć lakierobejcą w ciekawym odcieniu. We wnętrzach rustykalnych lub w stylu autentycznym dobrze mogą prezentować się drzwi szczotkowane oraz bielone.

Drzwi zewnętrzne Multiuso malowane 90

W przypadku gładkich drzwi można je także pomalować farbą renowacyjną na wybrany kolor lub też użyć kilku kolorów, w celu osiągnięcia ciekawego efektu. Aby uzyskać niebanalne wzory, najlepiej wykorzystać szablony malarskie. Te pozwolą stworzyć efektowną dekorację przy niewielkim wysiłku. Zależnie od wzoru  mogą być stosowane zarówno na drzwiach w salonie, jak i w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

2. Drzwi z ciekawymi efektami

Zamiast malować farbą, drzwi można także pomalować farbą o nietuzinkowych właściwościach, jak np. farba tablicowa czy też magnetyczna. Farba tablicowa dostępna jest w kilku kolorach, przez co można uzyskać drzwi o intensywnej barwie, na których można z łatwością zapisywać listę zakupów, przypomnienie o tym, kto dziś wynosi śmieci czy też po prostu wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Farba tablicowa ponadto pozwala na wyrażenie kreatywności domowników, a przy tym łatwo jest czyścić pomalowaną nią powierzchnię.

Farba magnetyczna także dostępna jest w różnych kolorach, a ponadto jest praktycznym rozwiązaniem. Dzięki niej możemy na magnesach zawieszać niezbędne notatki, listę zakupów czy tez rysunki naszych pociech. Ponadto dzięki niej można tworzyć efektowną wystawkę rodzinnych zdjęć, która zmienimy, gdy tylko będziemy tego chcieli.

Drzwi pełne Jasper 80 prawe dąb north

3. Obij to sam!

Tapicerka drzwiowa jest stosowana głównie przy drzwiach wejściowych, gdyż pozwala niwelować hałasy, a także zmniejszyć wychładzanie się pomieszczeń. Drzwi, których tapicerka została zniszczona lub też takie, które mają dość gładką powierzchnię, możemy także tapicerować. Bez trudu wykonamy to samodzielnie, zaopatrując się w niezbędne narzędzia, a także w piankę tapicerską, wybrany materiał, gwoździki i zszywacz tapicerski, a także taśmę lub klej. Jeśli jednak nie chcemy wykonywać tego samodzielnie, szybszym sposobem jest zakup gotowego zestawu, który pozwoli na szybkie zamocowanie gotowej tapicerki drzwiowej.

4. Okleiny i naklejki

Drzwi wewnętrzne można ciekawie udekorować, stosując okleiny lub naklejki o ciekawych wzorach. Te pozwolą nadać powierzchni ciekawy wzór kolor czy też fakturę (np. tę imitującą drewno, blachę czy też beton). Tego typu rozwiązanie pozwala zindywidualizować i doskonale dopasować drzwi do danego wnętrza. Są one ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią kreatywne, zabawne i oryginalne wnętrza i dodatki. Można także zastosować trwała tapetę o ciekawym wzorze, jednak ta, nieodpowiednio dobrana, może wyglądać nieco staroświecko.

naklejka dmuchawiec dom szablon deer

Ostatnio coraz modniejszym dodatkiem jest także dekoracyjna taśma, którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Pozwala ona tworzyć ciekawe, geometryczne kształty, linie i wzory. Może one także podkreślić naturalne żłobienia lub wypukłości drzwi, a także ozdobić ich kontur i nadać im niebanalny wygląd. Taśmy są dostępne w różnych kolorach i wzorach, przez co pozwalają stworzyć naprawdę ciekawe efekty.

5. Zawieszki na drzwi

Zamiast przyklejać, można także zawiesić – np. plakat ulubionego zespołu czy też ten prezentujący lubiany przez nas film czy też promujący koncert, na którym świetnie się bawiliśmy. Możemy kupić gotowe plakaty, albo też je kolekcjonować, zdobywając  na aukcjach, w domach kultury czy kinach.

Można także kupić gotowe lub też samodzielnie stworzyć dekoracyjne zawieszki. Mogą to być ciekawe bukiety, np. z lawendowa nuta, ale także dekoracyjne zawieszki z filcu lub bawełniane poduszeczki o ciekawych wzorach. We wnętrzach nawiązujących do wiejskich klimatów, można wykorzystać także podkowy lub folkowe wzory, wstążki i tkaniny. Tego typu ozdoby można zawiesić po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie drzwi – np. w okolicach wizjera.

Data publikacji: 05.11.2015
Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Jak wyregulować drzwi balkonowe? Regulacja drzwi balkonowych krok po kroku

Jak wyregulować drzwi balkonowe? Regulacja drzwi balkonowych krok po kroku
Opadanie drzwi balkonowych to naturalny proces, który od czasu do czasu należy skorygować. Podobna sytuacja dotyczy szczelności drzwi balkonowy...
Czytaj więcej

Drzwi wewnętrzne do sypialni – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne do sypialni – jakie wybrać?
Wybór drzwi wewnętrznych zależy od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Łazienkowe muszą mieć otwory umożliwiające wentylację, a k...
Czytaj więcej

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak dopasować je do wnętrza?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak dopasować je do wnętrza?
Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Mimo mody na łączenie ze sobą różnych stref domowych, wciąż pozostają niezbęd...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

5 pomysłów na oryginalne drzwi