Produkty

Automatyczne drzwi przesuwne – rodzaje i zastosowanie

Automatyczne drzwi przesuwne – rodzaje i zastosowanie

Wejścia do banków, dużych sklepów oraz rozmaitych placówek publicznych najczęściej wyposażone są w automatyczne drzwi przesuwne. Przychodzące przez nie osoby nie muszą więc samodzielnie ich otwierać, co gwarantuje też możliwość płynnego przemieszczenia się. Istnieje wiele rodzajów automatycznych wejść przesuwnych – przyjrzyjmy się im bliżej.

Drzwi automatyczneDrzwi przesuwne zazwyczaj posiadają 1 lub 2 skrzydła ruchome, które nasuwają się na elementy stałe. Szczególnie popularny jest model podwójny, gdyż stosowany jest do wejść biurowców oraz supermarketów – daje największą szerokość wejścia, dzięki czemu z łatwością pomieści kilka osób jednocześnie. Drzwi przesuwne dzielą się także na kilka rodzajów ze względu na ich budowę i sposób otwierania.

drzwi teleskopowe – rodzaj drzwi, które nachodzą na siebie, w maksymalny sposób wykorzystując dostępną przestrzeń. Dają możliwość sterowania szerokością wejścia, dzięki czemu można ustalać ją w zależności od natężenia ruchu.

drzwi harmonijkowe – doskonałe w budynkach, w których na wykonanie wejścia przeznaczona jest ograniczona ilość miejsca. Złożone są z wąskich paneli połączonych ze sobą zawiasowo, dzięki czemu mogą się złożyć w „harmonijkę”, zajmując tym samym niewielką powierzchnię. Charakteryzują się ciekawym wyglądem i dlatego stanowią często stosowane rozwiązanie. Drzwi automatyczne

drzwi rozsuwane – najczęściej stosowane jako wejście do wielkich gmachów. Zawdzięczają to swojej wyjątkowo eleganckiej prezencji – drzwi na planie koła lub półkola znakomicie podkreślają wagę urzędów państwowych oraz wielkich korporacji. Zaokrąglone skrzydła rozsuwają się po łukowych profilach w estetyczny sposób.

drzwi rozwierane – otwierają się tak jak tradycyjne skrzydła bez napędu. Maksymalnie rozchylają się na szerokość 120°, lecz swobodnie można wyregulować je na mniejszy kąt. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako drzwi wejściowe do budynku, lecz również w mieszkaniach oraz dużych placówkach – wejścia automatycznie otwierane ułatwiają bowiem osobom starszym oraz niepełnosprawnym swobodne poruszanie się po budynku. Spełniają także funkcję drzwi ewakuacyjnych przy drzwiach obrotowych.

drzwi karuzelowe – znane głównie z hipermarketów. Najczęściej łączą ze sobą 4 panele ustawione jeden przy drugim. Obracają się one systematycznie wokół własnej osi, tworząc wejście do budynku. Takie rozwiązanie zapewnia również idealne zachowanie ciepła wewnątrz budynku.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gd...
Czytaj więcej

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych
Drzwi zewnętrzne to jeden z tych elementów wykończenia domu, który zaraz obok szczelnych okien powinien zapewniać wysoką izolację termiczną budynku. D...
Czytaj więcej

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej użytkowanych elementów budynku. Oczywiste jest, że aby dobrze służyły nam przez długie lata, muszą być nie tylk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Automatyczne drzwi przesuwne – rodzaje i zastosowanie