Produkty

Drzwi zewnętrzne w stylu country

Drzwi zewnętrzne w stylu country

Drzwi to wizytówka domu, jeśli więc chcemy, aby były one spójne ze stylem, w jakim urządziliśmy nasze domostwo czy posesję lub po prostu zależy nam na ciekawym detalu, warto stworzyć drzwi zewnętrzne w stylu country.

Drzwi w stylu countryCzym charakteryzuje się styl country?

Styl country charakteryzuje się naturalnymi, szlachetnymi materiałami oraz upodobaniem do przytulnych, ciepłych aranżacji pełnych wdzięku i stylowych detali. W tego typu stylu można uzyskać swojski, sielski efekt z elementami zamierzonej surowości. Styl ten możemy zastosować zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie czy podczas urządzania balkonu czy tarasu. Rustykalny efekt możemy uzyskać zarówno poprzez odpowiedni projekt lub remont wnętrza, ale niekiedy wystarczy kilka detali, aby stworzyć przyjemny, wiejski nastrój.

Styl country to ciekawe połączenie naturalnych, eleganckich materiałów z ozdobnymi detalami i ornamentami, które przełamują surowość powierzchni. Tutaj bardzo cenione są elementy wykonane ręcznie lub też wyglądające na takie – lekko przetarte lub sprawiające wrażenie wiekowych. Bardzo chętnie wykorzystywane są ręcznie malowane ornamenty – często są to wzory florystyczne.

Jaki materiał?

Chcąc wybrać lub stworzyć drzwi w stylu country, warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostaną one wykonane. Zdecydowanie najlepiej będą prezentować się drzwi wykonane z naturalnego, litego drewna o wyraźnie zarysowanych słojach. Ewentualne przebarwienia czy skazy mogą dodać uroku danej powierzchni. Wdzięcznym materiałem do wykonania drzwi w stylu country jest drewno dębowe, które poza trwałością i odpornością uszkodzenia jest także dość łatwe w obróbce, przez co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Ponadto można je z łatwością barwić czy sklejać. Ciekawym sposobem na uzyskanie drzwi w stylu country jest wykończenie ich deskami, ułożonymi w zetkę, co nada im wiejskiego uroku.

Drewno stylowo wykończoneDrzwi zewnętrzne Castorama

Drewno do drzwi w stylu country można wykończyć bejcą w wybranym odcieniu lub też stworzyć bardziej surowy efekt, decydując się na bielenie lub szczotkowanie drewna. Najlepszy efekt szczotkowania uzyskamy, wybierając drewno o mocno zarysowanych słojach. Pamiętajmy, że po szczotkowaniu świetnie prezentuje się drewno o przekroju podłużnym stycznym, którego usłojenie układa się w tzw. promienie. Warto też wybierać rodzaje drewna, które ma różną miękkość między letnimi i wiosennymi przyrostami (poza dębem, świetnie się też sprawdzi jodła, sosna czy świerk). Pozwoli to stworzyć rustykalny efekt i wydobyć z drewna jego naturalny urok.

Dodatki w stylu country

Istotne jest także wykończenie drzwi, bardzo pożądanymi elementami dekoracyjnymi są akcesoria kowalskie. Warto więc wybrać zarówno efektowne okucia, jak i klamkę, która będzie sprawiała wrażenie surowej, ciężkiej i eleganckiej – takiej, która dobrze uzupełni styl country. Można zastosować także rozmaite ornamenty – zarówno te wypalane, jak i ręcznie rzeźbione, malowane czy też wykonywane techniką decoupage. Jeśli nie chcemy zaś odnawiać czy kupować nowych drzwi, możemy zawsze do naszych dotychczasowych dodać kilka ozdób – jak choćby wieniec z suszonych kwiatów i gałązek czy też naturalną podkowę.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gd...
Czytaj więcej

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych
Drzwi zewnętrzne to jeden z tych elementów wykończenia domu, który zaraz obok szczelnych okien powinien zapewniać wysoką izolację termiczną budynku. D...
Czytaj więcej

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej użytkowanych elementów budynku. Oczywiste jest, że aby dobrze służyły nam przez długie lata, muszą być nie tylk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
22.01.2016
Ładne te takie niebieściutkie, generalnie lite drewno zawsze najlepsze, można potem własnei malować czy odnawiać łatwo

Ocena i komentarz dla:

Drzwi zewnętrzne w stylu country