Produkty

Drewniane dekoracje ogrodowe, które możesz wykonać samodzielnie

Drewniane dekoracje ogrodowe, które możesz wykonać samodzielnie

Jeśli szukamy pomysłu na nietypowe wykończenie ogrodu i jeśli chcemy wprowadzić do niego dekoracje z naturalnych materiałów, które ubarwią przydomową przestrzeń, koniecznie zwróćmy uwagę na drewniane akcesoria, które po małej przeróbce mogą pełnić rolę niespotykanych dekoracji ogrodowych.

skrzynia z drewna na kwiatyW poniższym artykule znajdziemy garść ciekawych pomysłów DIY na wykorzystanie drewna w celu wykonania oryginalnych dekoracji ogrodowych. W naszych pomysłach kluczem jest materiał – drewno. Do wdrożenia niektórych z nich w życie potrzebne będą ponadto : drobne narzędzia warsztatowe, taśma, farby do malowania drewna, klej, a także odrobina czasu oraz chęci.

Oto nasze propozycje:

Drewniane tabliczki z hasłami

Tabliczka pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Umieszczamy na niej napisy, złote myśli układające się w zgrabne sentencje. Takie słowa-klucze możemy przenieść także do naszego ogrodu. Wystarczy, że z dwóch deseczek – jednej szerszej, drugiej dłuższej i węższej – złożymy charakterystyczny układ tabliczki. Deseczkę, po której będziemy pisać, przemalujmy farbą tablicową. Po jej wyschnięciu powierzchnia drewna stanie się miejscem, na którym będziemy mogli umieścić napis dotyczący nazwy rośliny, wesołe rymowanki, miłe życzenia lub dowolną kombinację słów „na dzień dobry”. Tabliczkę możemy włożyć do donicy albo na grządce warzywnej lub postawić w innym dowolnym miejscu ogrodu. Wspaniale zaakcentuje dane miejsce i wprowadzi do niego odrobinę słowotwórczej zabawy.

Pieńki do wszystkiego

Drewniane pieńki możemy uzyskać z każdego drzewa. Szersze mogą posłużyć nam za siedziska przy rozpalonym ognisku. Węższe sprawdzą się jako podstawki pod doniczki z kwiatami. Dzięki nim rośliny będą dużo bardziej widoczne. Drewniane pieńki mogą też wyznaczać daną przestrzeń i dzielić ją na miejsca szczególnego przeznaczenia, np. ogród warzywny, klomb kwiatów czy strefę zabawy w piaskownicy. Możemy pozostawić je w charakterystycznej, naturalnej formie lub przemalować je dowolnego koloru farbą. Warto jednak wybierać takie produkty, które po wyschnięciu pozwolą zachować naturalny rysunek słojów.

Donico-skrzynkiścieżka z krążków drewnianych

Z drewnianych skrzynek możemy wykonać naprawdę sporo ogrodowych dekoracji. Jednak najczęściej wybieraną opcją wykorzystania tego materiału są doniczki, w których możemy zasadzić dowolne rośliny z przeznaczeniem do ogrodu, na balkon lub taras.

Skrzynki są bardzo wdzięcznym materiałem. Możemy pokryć je dowolną farbą – sprawdzi się tutaj zarówno farba tablicowa, jak i tradycyjna, biała. Kolor oraz produkt wybieramy w zależności od tego, jaki mamy pomysł na aranżację naszej działki.

Ważna uwaga: aby skrzynka mogła posłużyć nam na długi czas, zadbajmy o impregnację jej powierzchni od zewnątrz. Do środka skrzynki włóżmy natomiast folię ochronną, która nie będzie przepuszczała wilgoci na drewniany materiał podczas podlewania roślin.

 

Data publikacji: 14.04.2016
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić
Pergola to element architektury ogrodowej, który perfekcyjnie łączy w sobie właściwości użytkowe i dekoracyjne. Montując ją, stworzymy zr&oacut...
Czytaj więcej

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu
W aranżacji ogrodu zwracamy uwagę na obecność efektownych gatunków roślin oraz elementów wyposażenia, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Pamiętajmy, by...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Drewniane dekoracje ogrodowe, które możesz wykonać samodzielnie