Produkty

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?

Aby aranżacja ogrodu była udana, konieczne jest dopasowanie go do naszego charakteru i preferowanego stylu życia. Romantyczne dusze będą wymagały pięknych kwiatów. Szukający w życiu ideału polubią równo przycięte żywopłoty i fachowo skomponowane rabaty. Z kolei kwitnące krzewy i oczka wodne z wesoło pluskającymi w nich rybkami urzekną dusze artystyczne. Sprawdź zatem – zanim zdecydujesz się na aranżację swojej działki – jaki ogród pasuje do Ciebie.

Nadworny romantykromantyczny ogród

Chodzi z głową w chmurach, nocami czyta romansidła i zbiory poezji, a wieczorami chadza do opery. Jego ogród marzeń powstaje pod wpływem chwili i nastroju. Jak na duszę romantyka przystało, będzie w nim panował mały rozgardiasz. Z pewnością wkomponuje się w niego kilka krzaczków róży z pięknie kwitnącymi kwiatami a małe, ale bardzo kolorowe rabaty i mnóstwo dekoracji dodadzą przestrzeni uroku, tajemnicy i finezji. W ogrodzie romantyka zawsze będzie ważne miejsca do czytania. Ławeczka, albo klasyczna altanka z wijącymi się dookoła niej winoroślami to coś, co romantyk uzna za ideał. Taki ogród będzie miejscem, w którym odpoczniemy i będziemy mogli popatrzeć na gwieździste niebo.

Przesadny idealista

Lubi, gdy wszystko ma swoje miejsce. Dobrze rozplanowane rabaty, pasujące do siebie krzewy dobrane tak, by w całej aranżacji przeważał raczej minimalizm niż przepych. Idealista lubi piękno, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście może je kontrolować. Jeśli coś idzie nie po jego myśli, dostaje białej gorączki i z widocznym zdenerwowaniem zaczyna wszystko od nowa. Chociażby dlatego w swoim ogrodzie najchętniej zasiałby trawę i ograniczył się do kilku rabat z kwiatami. Jest jednak idealistą, a zatem zanim będzie zadowolony z efektu, pobawi się w tworzenie ciekawych kompozycji roślinnych, by i tak nie być zadowolonym z końcowego efektu.

Zapalony ogrodnik

Na punkcie ogrodu ma kota. A nawet dwa, biorąc pod uwagę ilość roślin, których posadzenie zaplanował jeszcze w tym sezonie. Pracę w ogrodzie traktuje jak pasję i życiowy cel. Marzy o tym, by otrzymać wyróżnienie za najpiękniejszy ogród w okolicy. Chociażby dlatego na jego działce znajdziemy różne gatunki roślin: mniejsze kwiaty, większe krzewy i duże drzewka. Wszystko starannie wypielęgnowane, zadbane i skomponowane.

W tego typu ogrodach bardzo często pojawia się też oczko wodne, w którym spotkasz nie tylko bujną roślinność, ale również kolorowe gatunki ryb.

Ogród dla zapracowanychogród dla aktywny

Często ogranicza się do tarasu i dużej działki pokrytej zielonym trawnikiem. Ogród ma wyglądać na zadbany, ale nie powinien wymagać zbyt intensywnej pielęgnacji. Zapracowany właściciel ogródka doskonale wie, że w ofercie roślin ogrodowych możemy znaleźć mnóstwo gatunków, które nie tylko że ładnie wyglądają, to jeszcze nie wymagają od nas zbyt dużego nakładu pracy.

Na pewno zrezygnujemy tutaj z ogródka warzywnego, szklarni czy żywopłotu, który wymaga od nas systematycznej pielęgnacji.

Ogród dla aktywnych

Tutaj znajdziemy basen, trampolinę oraz maksymalnie dużą przestrzeń do rodzinnych gier i zabaw. W końcu to w ten sposób najczęściej aktywni lubią spędzać czas w weekendowe popołudnia.

Z reguły, tego typu ogród pokrywa też piękna, zielona trawka i krzewy. Nie znajdziemy tutaj ogrodu warzywnego. Szkoda byłoby tracić cenne miejsce na marchewkę i pietruszkę, jeśli zamiast tego, można stworzyć idealne boisko do gry w piłkę nożną. W ogrodzie dla aktywnych zdecydowanie ograniczona będzie też liczba drzewek oraz krzewów.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak siać trawę? Instruktaż

Jak siać trawę? Instruktaż
Trawa to roślina, bez której nie obędzie się żaden ogród. Uprzyjemnia Ci każdą chwilę spędzoną na świeżym powietrzu. Marzysz o pięknym t...
Czytaj więcej

Jak długo wschodzi trawa? Poznaj etapy wzrostu trawy

Jak długo wschodzi trawa? Poznaj etapy wzrostu trawy
Zadbane podwórze to nie tylko przestrzeń relaksu w pogodne dni, ale również wizytówka domu przez większą część roku. Wiemy, jak s...
Czytaj więcej

Piaskowanie trawnika – kiedy i jak przeprowadzić?

Piaskowanie trawnika – kiedy i jak przeprowadzić?
Jeśli zależy nam na posiadaniu pięknej, gęstej murawy, powinniśmy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Należy do nich m.in. piaskowanie trawnik...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?