Produkty

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?

Aby aranżacja ogrodu była udana, konieczne jest dopasowanie go do naszego charakteru i preferowanego stylu życia. Romantyczne dusze będą wymagały pięknych kwiatów. Szukający w życiu ideału polubią równo przycięte żywopłoty i fachowo skomponowane rabaty. Z kolei kwitnące krzewy i oczka wodne z wesoło pluskającymi w nich rybkami urzekną dusze artystyczne. Sprawdź zatem – zanim zdecydujesz się na aranżację swojej działki – jaki ogród pasuje do Ciebie.

Nadworny romantykromantyczny ogród

Chodzi z głową w chmurach, nocami czyta romansidła i zbiory poezji, a wieczorami chadza do opery. Jego ogród marzeń powstaje pod wpływem chwili i nastroju. Jak na duszę romantyka przystało, będzie w nim panował mały rozgardiasz. Z pewnością wkomponuje się w niego kilka krzaczków róży z pięknie kwitnącymi kwiatami a małe, ale bardzo kolorowe rabaty i mnóstwo dekoracji dodadzą przestrzeni uroku, tajemnicy i finezji. W ogrodzie romantyka zawsze będzie ważne miejsca do czytania. Ławeczka, albo klasyczna altanka z wijącymi się dookoła niej winoroślami to coś, co romantyk uzna za ideał. Taki ogród będzie miejscem, w którym odpoczniemy i będziemy mogli popatrzeć na gwieździste niebo.

Przesadny idealista

Lubi, gdy wszystko ma swoje miejsce. Dobrze rozplanowane rabaty, pasujące do siebie krzewy dobrane tak, by w całej aranżacji przeważał raczej minimalizm niż przepych. Idealista lubi piękno, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście może je kontrolować. Jeśli coś idzie nie po jego myśli, dostaje białej gorączki i z widocznym zdenerwowaniem zaczyna wszystko od nowa. Chociażby dlatego w swoim ogrodzie najchętniej zasiałby trawę i ograniczył się do kilku rabat z kwiatami. Jest jednak idealistą, a zatem zanim będzie zadowolony z efektu, pobawi się w tworzenie ciekawych kompozycji roślinnych, by i tak nie być zadowolonym z końcowego efektu.

Zapalony ogrodnik

Na punkcie ogrodu ma kota. A nawet dwa, biorąc pod uwagę ilość roślin, których posadzenie zaplanował jeszcze w tym sezonie. Pracę w ogrodzie traktuje jak pasję i życiowy cel. Marzy o tym, by otrzymać wyróżnienie za najpiękniejszy ogród w okolicy. Chociażby dlatego na jego działce znajdziemy różne gatunki roślin: mniejsze kwiaty, większe krzewy i duże drzewka. Wszystko starannie wypielęgnowane, zadbane i skomponowane.

W tego typu ogrodach bardzo często pojawia się też oczko wodne, w którym spotkasz nie tylko bujną roślinność, ale również kolorowe gatunki ryb.

Ogród dla zapracowanychogród dla aktywny

Często ogranicza się do tarasu i dużej działki pokrytej zielonym trawnikiem. Ogród ma wyglądać na zadbany, ale nie powinien wymagać zbyt intensywnej pielęgnacji. Zapracowany właściciel ogródka doskonale wie, że w ofercie roślin ogrodowych możemy znaleźć mnóstwo gatunków, które nie tylko że ładnie wyglądają, to jeszcze nie wymagają od nas zbyt dużego nakładu pracy.

Na pewno zrezygnujemy tutaj z ogródka warzywnego, szklarni czy żywopłotu, który wymaga od nas systematycznej pielęgnacji.

Ogród dla aktywnych

Tutaj znajdziemy basen, trampolinę oraz maksymalnie dużą przestrzeń do rodzinnych gier i zabaw. W końcu to w ten sposób najczęściej aktywni lubią spędzać czas w weekendowe popołudnia.

Z reguły, tego typu ogród pokrywa też piękna, zielona trawka i krzewy. Nie znajdziemy tutaj ogrodu warzywnego. Szkoda byłoby tracić cenne miejsce na marchewkę i pietruszkę, jeśli zamiast tego, można stworzyć idealne boisko do gry w piłkę nożną. W ogrodzie dla aktywnych zdecydowanie ograniczona będzie też liczba drzewek oraz krzewów.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak siać trawę? Zakładanie trawnika – praktyczne porady

Jak siać trawę? Zakładanie trawnika – praktyczne porady
Trawa to roślina, bez której nie obędzie się żaden ogród. Uprzyjemnia Ci każdą chwilę spędzoną na świeżym powietrzu. Marzysz o pięknym t...
Czytaj więcej

Jak długo wschodzi trawa? Poznaj etapy wzrostu trawy

Jak długo wschodzi trawa? Poznaj etapy wzrostu trawy
Zadbane podwórze to nie tylko przestrzeń relaksu w pogodne dni, ale również wizytówka domu przez większą część roku. Wiemy, jak s...
Czytaj więcej

Piaskowanie trawnika – kiedy i jak przeprowadzić?

Piaskowanie trawnika – kiedy i jak przeprowadzić?
Jeśli zależy nam na posiadaniu pięknej, gęstej murawy, powinniśmy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Należy do nich m.in. piaskowanie trawnik...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki styl ogrodowy do nas pasuje?