Produkty

Ogród w stylu śródziemnomorskim

Ogród w stylu śródziemnomorskim

Wypoczynkowe kurorty nad Morzem Śródziemnomorskim to cel wakacyjny wielu turystów. A gdyby tak zaplanować podobne miejsce relaksu także w swoim ogródku? Zioła, wijące się pnącza, hamak, rozrzucone poduszki – czyli wszystko to, z czym kojarzy się nam prawdziwie urlopowy klimat.

hamak w ogrodzieOgród śródziemnomorski to taki typ aranżacji ogrodowej przestrzeni, który przeznaczony będzie dla osób rozkoszujących relaksem na świeżym powietrzu. Nie znajdziemy tutaj idealnie rozplanowanych rabat w stylu angielskim ani równo przystrzyżonych żywopłotów. Zdecydowanie częściej napotkamy małe ogródki z ziołami, delikatnie zacienione altanki oraz ławeczki, na których będziemy mogli zasiąść i zagłębić się w ciekawej lekturze.

Kilka niezbędnych elementów charakterystycznych w ogrodach aranżowanych w stylu śródziemnomorskim:

Rozrzucone poduchy oraz hamak

Zawsze wprowadzają atmosferę leniwego wypoczynku. Mięciutkie poduszki to lekarstwo dla naszych zmęczonych pleców. Rozkładając się na nich możemy spoglądać na błękitne niebo, planować podróże oraz ucinać sobie popołudniowe drzemki.

Zestaw ogrodowych mebli

Jak na prawdziwie śródziemnomorski klimat przystało, nie może obejść się bez stołu, na którym rozłożymy śniadaniowe pyszności oraz wygodną kanapę, na której będziemy mogli posadzić gości. Ogrody śródziemnomorskie znane są z tego, że znaczną ich część poświęcamy strefie wypoczynku. Drewniana altana lub zabudowany taras z dużym zestawem mebli będzie zatem rozwiązaniem idealnym.

Kamienne ogrodzenie i wijące się pnącza

Czyli nic innego jak prawdziwie grecki klimat. Kamienne elementy w zabudowie ogrodów tego typu zawsze są mile widziane, nawiązują bowiem do natury oraz nonszalancji kojarzącej się ze stylem śródziemnomorskim. Jeśli dodatkowo winoroślą opleciemy kamienie, to uzyskamy odpowiednik greckiej przestrzeni wina i wywołanego nim szaleństwa.

Kolory pastelowe: naturalne i ciepłeogród środziemnomorski meble

Tutaj będą prezentowały się przepięknie różne odcienie błękitu, zieleni, turkusa oraz beżu. W końcu czy to właśnie nie te barwy najczęściej kojarzą nam się z wakacjami? Oczywiście, zwłaszcza tymi letnimi!

Świeże zioła!

Mogą być elementem ogródka warzywnego lub dekoracji tarasowej (jeśli posadzimy je w donicach i postawimy w jego bliskim sąsiedztwie). Dlaczego są aż tak ważne? Kuchnia śródziemnomorska znana jest wielu pachnących ziół: bazylii, oregano, tymianku. Jeśli chcemy być przekonujący w naszej ogrodowej aranżacji, bądźmy konsekwentni w planowaniu wszystkich jej elementów.

Zwieńczenie dzieła – fontanna i basen otoczony pergolą

Grecka bogini lub aniołek w otoczeniu wesoło tryskającej wody z fontanny oraz basen z idealnie przezroczystą wodą – czy można chcieć czegoś więcej? Wydawałoby się, że nie. A jednak gdyby ten piękny krajobraz połączyć dodatkowo z kwitnącą różą wijącą się po pergoli, to oczom naszym rysuje się ogród na złoty medal. Prawdziwie śródziemnomorski krajobraz do wypoczynku!

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje
Na tarasie spędzamy w sezonie letnim wiele czasu – tutaj odpoczywamy po dniu pracy, zasiadamy z poranną kawą lub przyjmujemy znajomych i rodzinę. To...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ogród w stylu śródziemnomorskim