Produkty

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe

Ogród to miejsce, z którego najczęściej korzystamy podczas letniego leniuchowania, spotkań ze znajomymi oraz zabawy z dziećmi. Warto zastanowić się, jakie akcesoria wypoczynkowe wybrać, aby ogród był funkcjonalny, a zarazem stał się głównym miejscem wypoczynku i relaksu.

grill na tarasieWłaściciele ogrodów i tarasów zaopatrują się najczęściej w gotowe i ogólnodostępne zestawy mebli ogrodowych. Jest to podstawa i absolutne minimum wyposażenia, jakie powinniśmy mieć, chcąc w pełni cieszyć się urokami zieleni wokół naszego domu. Warto wzbogacić ten zestaw o kilka dodatkowych akcesoriów, które z pewnością umilą czas spędzany w ogrodzie.

Leżaki – powinny być najwygodniejszymi meblami w naszym ogrodzie, służą do wypoczynku zarówno w słońcu, jaki i w cieniu podczas popołudniowego relaksu. Leżaki można podzielić na dwie kategorie: stałe i ruchome.

Leżaki stałe charakteryzują się jednym kątem nachylenia, w związku z czym ich przeznaczenie ogranicza się jedynie do funkcji wypoczynkowej. Na rynku dostępne są stałe leżaki w klasycznej formie oraz te przypominające szezlongi, które wykonane są najczęściej z rattanu lub tworzyw sztucznych.

Leżaki ruchome charakteryzują się zmienną kąta nachylenia oparcia, dlatego ich przeznaczenie nie jest ukierunkowane jedynie na wypoczynek. Kąt nachylenia można zmniejszyć nawet do 90 stopni, w związku z czym można je wykorzystać jako tradycyjne krzesło. Wykonane są z tworzyw sztucznych oraz metalowych rurek, które wzmacniają konstrukcję. Kolorystyka jest różnorodna, jednak to pokrowce i poduchy są jednym z ważniejszych elementów leżaka ogrodowego. W zależności od potrzeb można je w każdej chwili wymienić, dopasowując zarówno do indywidualnych potrzeb, jak i kolorystyki reszty mebli ogrodowych.

Hamaki – podczas wyboru hamaka ogrodowego należy zwrócić szczególną uwagę na płótno, z którego jest wykonany; najlepszej jakości hamaki zrobione są z naturalnej bawełny, jednak coraz częściej można spotkać się z domieszką tworzyw sztucznych, które chronią płótno hamakowe przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Hamaki występują w dwóch formach: sznurkowanej i pełnej. Wybierając ten pierwszy, czyli w formie siatki, należy zwrócić szczególną uwagę na dozwolone obciążenie, gdyż charakteryzuje się on mniejszą wytrzymałością niż hamak pełny.

Hamaki występują w dwóch formach, jeśli chodzi o sposób montażu. Dla posiadaczy dużych ogrodów lecz z małą ilością stabilnych i dorosłych drzew, proponuje się hamak ze stelażem, który wykonany jest najczęściej z drewna lub metalu. Przypomina on łódkę, w której montuje się hamak, i jest mobilny, co znaczy, że można zmienić jego miejsce w ogrodzie w zależności od potrzeb. Jeśli jednak w naszym ogrodzie znajdują się duże i stabilne drzewa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to one stanowiły stelaż i podporę dla hamaka.

Huśtawki – kojarzą się przede wszystkim z dziećmi, można jednak wybrać taki model, który będzie służył zarówno nam, jaki i naszym pociechom. Wariantów jest mnóstwo, można wybierać między gotowymi huśtawkami wykonanymi z drewna lub metalu, które przeznaczone są najczęściej dla 2-4 osób. fotele ogrodoweWiększość z nich posiada zadaszenie, które chroni nie tylko nas, ale i pokrowce oraz poduchy znajdujące się na ławce (ruchomej części). Jeśli mamy zbyt mało miejsca w ogrodzie na ustawienie wolnostojącej huśtawki, możemy wykorzystać w tym celu drzewa - należy jednak pamiętać, że muszą być one duże i stabilne. Na jednej z grubszych gałęzi podwieszamy tzw. ławeczkę przymocowaną do grubych linek lub łańcuchów.

Przed zakupem wybranych akcesoriów wypoczynkowych należy dokładnie przemyśleć, czy spełnią one nasze wymagania. Ważne, by były one wygodne, a także kompatybilne z budową naszego ogrodu. Dzięki temu mamy szansę na stworzenie prawdziwego centrum relaksu i wypoczynku tuż przy swoim domu.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida
Monika i Dawid są zwolennikami ekologicznych i recyklingowych rozwiązań. Ich dom jest energooszczędny, starają się żyć w duchu zero waste i produkować...
Czytaj więcej

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta
Anna i Robert mają niewielki, ale bardzo przytulny ogród. Ich przydomowy taras znajduje się na skarpie, która prowadzi do przestrzennego...
Czytaj więcej

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka
Duży i przestronny ogród – idealne miejsce dla rodziny z dziećmi, a także nieograniczony potencjał. Amelia i Tomek chcą tak zagospodarowa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.08.2016
My mamy fotele! Są teraz takie, trzeba tylko zdjąć poduchę-pokrowiec, jak się już opuszcza taras. Są super wygodne

Ocena i komentarz dla:

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe