Produkty

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe

Ogród to miejsce, z którego najczęściej korzystamy podczas letniego leniuchowania, spotkań ze znajomymi oraz zabawy z dziećmi. Warto zastanowić się, jakie akcesoria wypoczynkowe wybrać, aby ogród był funkcjonalny, a zarazem stał się głównym miejscem wypoczynku i relaksu.

grill na tarasieWłaściciele ogrodów i tarasów zaopatrują się najczęściej w gotowe i ogólnodostępne zestawy mebli ogrodowych. Jest to podstawa i absolutne minimum wyposażenia, jakie powinniśmy mieć, chcąc w pełni cieszyć się urokami zieleni wokół naszego domu. Warto wzbogacić ten zestaw o kilka dodatkowych akcesoriów, które z pewnością umilą czas spędzany w ogrodzie.

Leżaki – powinny być najwygodniejszymi meblami w naszym ogrodzie, służą do wypoczynku zarówno w słońcu, jaki i w cieniu podczas popołudniowego relaksu. Leżaki można podzielić na dwie kategorie: stałe i ruchome.

Leżaki stałe charakteryzują się jednym kątem nachylenia, w związku z czym ich przeznaczenie ogranicza się jedynie do funkcji wypoczynkowej. Na rynku dostępne są stałe leżaki w klasycznej formie oraz te przypominające szezlongi, które wykonane są najczęściej z rattanu lub tworzyw sztucznych.

Leżaki ruchome charakteryzują się zmienną kąta nachylenia oparcia, dlatego ich przeznaczenie nie jest ukierunkowane jedynie na wypoczynek. Kąt nachylenia można zmniejszyć nawet do 90 stopni, w związku z czym można je wykorzystać jako tradycyjne krzesło. Wykonane są z tworzyw sztucznych oraz metalowych rurek, które wzmacniają konstrukcję. Kolorystyka jest różnorodna, jednak to pokrowce i poduchy są jednym z ważniejszych elementów leżaka ogrodowego. W zależności od potrzeb można je w każdej chwili wymienić, dopasowując zarówno do indywidualnych potrzeb, jak i kolorystyki reszty mebli ogrodowych.

Hamaki – podczas wyboru hamaka ogrodowego należy zwrócić szczególną uwagę na płótno, z którego jest wykonany; najlepszej jakości hamaki zrobione są z naturalnej bawełny, jednak coraz częściej można spotkać się z domieszką tworzyw sztucznych, które chronią płótno hamakowe przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Hamaki występują w dwóch formach: sznurkowanej i pełnej. Wybierając ten pierwszy, czyli w formie siatki, należy zwrócić szczególną uwagę na dozwolone obciążenie, gdyż charakteryzuje się on mniejszą wytrzymałością niż hamak pełny.

Hamaki występują w dwóch formach, jeśli chodzi o sposób montażu. Dla posiadaczy dużych ogrodów lecz z małą ilością stabilnych i dorosłych drzew, proponuje się hamak ze stelażem, który wykonany jest najczęściej z drewna lub metalu. Przypomina on łódkę, w której montuje się hamak, i jest mobilny, co znaczy, że można zmienić jego miejsce w ogrodzie w zależności od potrzeb. Jeśli jednak w naszym ogrodzie znajdują się duże i stabilne drzewa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to one stanowiły stelaż i podporę dla hamaka.

Huśtawki – kojarzą się przede wszystkim z dziećmi, można jednak wybrać taki model, który będzie służył zarówno nam, jaki i naszym pociechom. Wariantów jest mnóstwo, można wybierać między gotowymi huśtawkami wykonanymi z drewna lub metalu, które przeznaczone są najczęściej dla 2-4 osób. fotele ogrodoweWiększość z nich posiada zadaszenie, które chroni nie tylko nas, ale i pokrowce oraz poduchy znajdujące się na ławce (ruchomej części). Jeśli mamy zbyt mało miejsca w ogrodzie na ustawienie wolnostojącej huśtawki, możemy wykorzystać w tym celu drzewa - należy jednak pamiętać, że muszą być one duże i stabilne. Na jednej z grubszych gałęzi podwieszamy tzw. ławeczkę przymocowaną do grubych linek lub łańcuchów.

Przed zakupem wybranych akcesoriów wypoczynkowych należy dokładnie przemyśleć, czy spełnią one nasze wymagania. Ważne, by były one wygodne, a także kompatybilne z budową naszego ogrodu. Dzięki temu mamy szansę na stworzenie prawdziwego centrum relaksu i wypoczynku tuż przy swoim domu.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Wykonanie huśtawki ogrodowej z drewna – krok po kroku

Wykonanie huśtawki ogrodowej z drewna – krok po kroku
Huśtawka drewniana idealnie komponuje się z otoczeniem przydomowej lub ogrodowej posesji. Jest popularna również z tego względu, że możemy ją wykonać ...
Czytaj więcej

Pomysły na mały ogród – jak zaaranżować miejsce do relaksu?

Pomysły na mały ogród – jak zaaranżować miejsce do relaksu?
Aranżacja małego ogrodu może przysparzać pewnych trudności. Skomplikowane bywają zakupy, często nieprzemyślane i dokonywane z tzw. doskoku. Problematy...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać stare opony do dekoracji ogrodu

Jak wykorzystać stare opony do dekoracji ogrodu
Zwykłe przedmioty mogą być podstawą do stworzenia naprawdę niekonwencjonalnych dekoracji. Impulsem do ich wykreowania mogą być pomysły sąsiadów lub wł...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.08.2016
My mamy fotele! Są teraz takie, trzeba tylko zdjąć poduchę-pokrowiec, jak się już opuszcza taras. Są super wygodne

Ocena i komentarz dla:

Ogrodowe akcesoria wypoczynkowe