Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?

Ozdabianie przestrzeni świeczkami jest bardzo popularne i nic w tym dziwnego – same w sobie mogą posiadać walory dekoracyjne, a po zapaleniu tworzą przyjemne, romantyczne światło sprzyjające codziennemu odpoczynkowi. Podgrzewacze, zwane również tealightami, to rodzaj małych świeczek zamkniętych w aluminiowej obudowie – czy i za ich pomocą osiągniemy wymarzoną atmosferę otoczenia?

Tealighty i lampiony – połączenie idealne

Na rynku dostępnych jest wiele lampionów, które u swojej podstawy mają przygotowane specjalne miejsce na podgrzewacze. Jest ono dopasowane do nich pod kątem wielkości, więc zapewnia świeczkom odpowiednią stabilność, nawet gdy przemieszczamy się z lampionem w ręku. Taki zestaw może nam służyć jako oświetlenie drogi po zmroku, ale zdecydowanie lepiej sprawdzi się w roli dekoracji.

Lampiony z tealightami z powodzeniem możemy wykorzystać gdzie tylko chcemy. Świeczka włożona do pojemnika otoczonego szklanymi ściankami nie będzie gasła przy podmuchach wiatru, dlatego też sprawdzi się jako dekoracja ogrodu, tym bardziej, że użytkowanie lampionu jest bezpieczne. Ograniczenie świeczki ma bowiem za zadanie nie tylko chronić ogień przed zgaśnięciem, ale i zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenieniu się płomieni.

Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?

Uwaga!

Korzystając z podgrzewczy w jakikolwiek sposób – z lampionem, osłonką czy podstawką, pamiętajmy, aby nie zostawiać zapalonej świeczki bez opieki! Choć tealighty są bezpieczną formą oświetlania otoczenia żywym płomieniem dzięki aluminiowej obwódce, to nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozmaitych przypadków, które mogłyby doprowadzić do zaprószenia ognia!

Osłonki i świeczniki

 

Podgrzewacze pięknie prezentują się także w różnego rodzaju osłonkach. Można je kupić w sklepach lub wykonać samodzielnie. Do tego celu wystarczą nam szklanki, słoiki, metalowe puszki, akcesoria ozdobne i… odrobina wyobraźni. Jeśli chcemy umieścić świeczkę w nieprzejrzystym pojemniku, wówczas powinniśmy wykonać w nim otwory, np. w kształcie serca, słońca czy kwiatka, wówczas efekt dekoracyjny zostanie wzmocniony, a światło będzie się delikatnie przesączało na zewnątrz.

Oryginalne świeczniki wykonamy również z kawałków drewna – wystarczy wziąć niewielkiej średnicy polano z korą, stworzyć dla niego stabilną podstawę, np. wyrównując jego spodnią część, a w górnej wykonać otwór na podgrzewać. Taki dodatek będzie się pięknie prezentował w pomieszczeniach w stylu wiejskim lub rustykalnym. Podgrzewacze można także kłaść na wodzie – będą się na niej unosić. To daje spore pole do stworzenia niebanalnego świecznika, a do tego maksymalnie bezpiecznego.

Podgrzewacze – w jakich dekoracjach się sprawdzą?

Podstawki na tealighty

W roli podstawki na podgrzewacze możemy wykorzystać bardzo wiele przedmiotów. Mogą to być płaskie kawałki drewna lub szkła, płytkie, przezroczyste miski lub specjalnie przygotowane do tego tacki. Aby urozmaicić taką kompozycję, możemy wykorzystać drobne kamyczki, piasek oraz suszone kwiaty, uważając, by nie znalazły się one zbyt blisko płomieni.

Poznajmy również inne sposoby na udekorowanie mieszkania za pomocą świeczek i lampionów – stwórzmy niepowtarzalny klimat i cieszmy się nim każdego dnia!