Dowolność montażu
Specjalna konstrukcja, jaką charakteryzują się grzejniki narożne, sprawia, że możemy zamocować je na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest tradycyjny montaż na ścianie, drugim zaś – zdecydowanie bardziej niestandardowy, zgodny z samą nazwą – w narożnikach pomieszczeń. Co bardzo ważne, instalacja tego typu grzejników jest możliwa w miejscach łączenia się ścian do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poziome elementy grzewcze łączone są ze sobą dzięki wykorzystaniu elastycznych wężyków, które umieszczone są wewnątrz konstrukcji.
Pomieszczenia dla grzejników narożnych
Mówiąc o grzejnikach narożnych, myśli się najczęściej o ich zastosowaniu w pomieszczeniach łazienkowych – to właśnie tam wykorzystuje je coraz większa liczba użytkowników. Grzejnik o takiej konstrukcji jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku łazienek o stosunkowo niewielkim metrażu, ponieważ daje możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. W łazience możemy go też wykorzystać jako w pełni funkcjonalną suszarkę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go także w innych pomieszczeniach, na przykład w salonie, gdzie może stanowić typową ścianę grzewczą.
Wysoka estetyka
Grzejniki narożne to nie tylko produkty wyjątkowo praktyczne, ale także wyróżniające się wysoką estetyką. Sama ich konstrukcja jest na tyle oryginalna, by móc odmienić oblicze dowolnego wnętrza. Możliwość konfigurowania konstrukcji pomaga dostosować grzejnik narożny do indywidualnych potrzeb. Za ich wyborem przemawia też coraz szersza gama kolorystyczna, którą oferują dostępni na rynku producenci. Dzięki ich ofercie możemy zdecydować się chociażby na wybór dwukolorowego grzejnika, który dopasujemy do dwóch różnych ścian. Nietypowy design takich wyrobów sprawia, że staną się one wyjątkowo atrakcyjnym akcentem w aranżacji pomieszczenia.
Funkcjonalność
Warto zwrócić uwagę na to, że grzejnik narożny to rozwiązanie niezwykle innowacyjne. Daje nam bowiem możliwość wykorzystania przestrzeni, która dotychczas była niemożliwa do zaadaptowania. Dotychczas w narożnikach pomieszczeń mogliśmy umieścić co najwyżej szafkę narożną, natomiast dziś wykorzystuje się wolną przestrzeń, zwłaszcza w niewielkich wnętrzach, w dużo większym zakresie.