Produkty

Kiedy warto zastosować grzejnik narożny?

Kiedy warto zastosować grzejnik narożny?

Grzejniki narożne to nowoczesne produkty, które znacząco podnoszą komfort użytkowania wielu domowych pomieszczeń. To propozycja, która łączy w sobie niespotykaną dotychczas funkcjonalność z dużym walorem estetycznym. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i gdzie można je wykorzystać?

Dowolność montażu

Specjalna konstrukcja, jaką charakteryzują się grzejniki narożne, sprawia, że możemy zamocować je na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest tradycyjny montaż na ścianie, drugim zaś – zdecydowanie bardziej niestandardowy, zgodny z samą nazwą – w narożnikach pomieszczeń. Co bardzo ważne, instalacja tego typu grzejników Grzejnik w łaziencejest możliwa w miejscach łączenia się ścian do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poziome elementy grzewcze łączone są ze sobą dzięki wykorzystaniu elastycznych wężyków, które umieszczone są wewnątrz konstrukcji.

Pomieszczenia dla grzejników narożnych

Mówiąc o grzejnikach narożnych, myśli się najczęściej o ich zastosowaniu w pomieszczeniach łazienkowych – to właśnie tam wykorzystuje je coraz większa liczba użytkowników. Grzejnik o takiej konstrukcji jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku łazienek o stosunkowo niewielkim metrażu, ponieważ daje możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. W łazience możemy go też wykorzystać jako w pełni funkcjonalną suszarkę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go także w innych pomieszczeniach, na przykład w salonie, gdzie może stanowić typową ścianę grzewczą.

Wysoka estetyka

Grzejniki narożne to nie tylko produkty wyjątkowo praktyczne, ale także wyróżniające się wysoką estetyką. Sama ich konstrukcja jest na tyle oryginalna, by móc Grzejnik aluminiowyodmienić oblicze dowolnego wnętrza. Możliwość konfigurowania konstrukcji pomaga dostosować grzejnik narożny do indywidualnych potrzeb. Za ich wyborem przemawia też coraz szersza gama kolorystyczna, którą oferują dostępni na rynku producenci. Dzięki ich ofercie możemy zdecydować się chociażby na wybór dwukolorowego grzejnika, który dopasujemy do dwóch różnych ścian. Nietypowy design takich wyrobów sprawia, że staną się one wyjątkowo atrakcyjnym akcentem w aranżacji pomieszczenia.

Funkcjonalność

Warto zwrócić uwagę na to, że grzejnik narożny to rozwiązanie niezwykle innowacyjne. Daje nam bowiem możliwość wykorzystania przestrzeni, która dotychczas była niemożliwa do zaadaptowania. Dotychczas w narożnikach pomieszczeń mogliśmy umieścić co najwyżej szafkę narożną, natomiast dziś wykorzystuje się wolną przestrzeń, zwłaszcza w niewielkich wnętrzach, w dużo większym zakresie.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy
Z wielu opcji dostępnych na rynku techniki grzewczej trudno wybrać najlepszy produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dwa najpopularniejsze rodza...
Czytaj więcej

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy
Szukasz designerskiego grzejnika, który będzie pasował do stylowego wnętrza? Chociaż wygląd urządzenia jest ważny, jest jeszcze szereg istotnyc...
Czytaj więcej

Najlepszy czas na wymianę grzejników

Najlepszy czas na wymianę grzejników
O wymianie grzejników myślimy zazwyczaj wtedy, gdy wymagają tego walory estetyczne sprzętu. To jednak niewystarczający argument. Kiedy jeszcze ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kiedy warto zastosować grzejnik narożny?