Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Zalety baterii termostatycznych

Niespodziewane zmiany temperatur i ciśnienia wody? Skąd my to znamy, prawda? Baterie termostatyczne to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw naszym problemom związanym przede wszystkim z korzystaniem z prysznica i wanny, ale nie tylko. Sprawdźcie, jakie korzyści czekają na Was po ich zastosowaniu.

Zalety baterii termostatycznych

Pełne bezpieczeństwo

Baterie termostatyczne to rozwiązanie, które odpowiednio chroni wszystkich domowników, biorących kąpiel. Mowa tutaj głównie o ochronie przed poparzeniem zbyt gorącym i niestabilnym strumieniem wody – jest to problem zupełnie nieznanym osobom, które korzystają z baterii termostatycznej. Co ciekawe, jest ona w stanie automatycznie zamknąć dopływ wody, jeśli nie można jej jednocześnie pobierać ze źródła zimnego, co dodatkowo nas zabezpiecza. To jeszcze nie wszystko, ponieważ większość modeli posiada również specjalny przycisk nazywany „Safe Stop”, dzięki któremu temperatura wody nie przekroczy 38 stopni Celsjusza w drodze przypadku, choć dzięki bateriom termostatycznym możliwe jest osiągnięcie temperatury sięgającej nawet 60 stopni Celsjusza. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, bateria ta utrzymuje stałą temperaturę, dokładnie taką, jakiej tylko zażądamy, a wszelkie zmiany są niezauważalne, nawet kiedy zmienia się ciśnienie w samej sieci wodociągowej. Kiedy chcemy, aby temperatura uległa zmianie, zadanie jest realizowane w ekspresowym tempie.

Totalny komfort użytkowania

Korzystanie z tego systemu daje nam niezwykłą wygodę. Bateria termostatyczna zapewnia nam stałą temperaturę wody podczas trwania całej kąpieli. Co więcej, ustawimy ją z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Temperatura wody po zamknięciu strumienia i po ponownym jego uruchomieniu będzie wciąż taka sama, co skutecznie przekreśla dyskomfort czekania na odpowiednią temperaturę. Korzystanie z tego systemu jest bardzo proste, ponieważ za wszystko odpowiada niezwykle przystępne pokrętło regulacji. To rozwiązanie zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż standardowe baterie. Warto również podkreślić, że sama bateria nie ulega nagrzewaniu się, a dzięki odpowiedniej izolacji termicznej skutecznie tłumi szum dopływającej wody,

Baterie termostatyczne

Oszczędność

Baterie termostatyczne mogą ograniczyć zużycie wody w naszych domach nawet o połowę, co jest wynikiem bardzo zadowalającym. Przy tym wciąż zachowują pełne bezpieczeństwo i komfort użytkowy. To zasługa błyskawicznych reakcji, jakie zachodzą w systemie baterii termostatycznych, osiągających żądane temperatury w trybie natychmiastowym. Ponadto większość modeli posiada kolejny, niezwykle przydatny przycisk, tym razem o nazwie „Eco”, który zmniejsza strumień wody. Dzięki temu system ten sprawdza się świetnie nie tylko w kabinach prysznicowych czy wannach, ale także w miejscach, gdzie na przykład wyłącznie myjemy ręce i większe zużycie nie jest konieczne. Oszczędzamy nie tylko wodę, ale także i energię.

Nowoczesny design

Nie da się pominąć i tej ważnej zalety. Baterie termostatyczne to bowiem elementy, które zdecydowanie wyróżniają się swoim niecodziennym, nowoczesnym wyglądem. Są zatem nie tylko bezpieczne, komfortowe i oszczędne, ale i atrakcyjne wizualnie. Potrafią skutecznie uatrakcyjnić szczególnie nasze łazienkowe pomieszczenia.

 

Data publikacji: 17.09.2015