Dlaczego warto zamontować pisuar w domowej łazience?

Pisuary to urządzenia sanitarne, które większości z nas kojarzą się wyłącznie z toaletami publicznymi. Planując pomieszczenie łazienkowe w naszych domach często nie przewidujemy ich zainstalowania. Tymczasem pisuar w domowej łazience to rozwiązanie funkcjonalne i oszczędne, którym warto się zainteresować.

pisuar w mieszkaniu

Odwieczna wojna damsko-męska

Wspólne użytkowanie deski klozetowej przez męską i damską część niestety nie zawsze jest zgodne. Ubrudzona i wiecznie podniesiona deska to jeden z tych powodów, który jest początkiem kłótni małżeńskiej lub konfrontacji na linii mama-syn. Większość z nas zna ten problem doskonale i mimo wielu pouczeń czy kłótni staje się on uciążliwy i nieprzemijający. Pisuar w domowej łazience jest rozwiązaniem tego odwiecznego problemu.

Funkcjonalność, która zabiera mało miejsca

Standardowy pisuar ma około 40 centymetrów szerokości i około 30 centymetrów głębokości, co znaczy, że zabiera naprawdę niewiele miejsca w łazience. Dla niektórych może być elementem niemal niezauważalnym, szczególnie jeśli posiadamy stosunkowo duże pomieszczenie łazienkowe. Na rynku znajdziemy pisuary montowane bezpośrednio na ścianę oraz instalowane na specjalnym stelażu podtynkowym, a także pisuary narożne, które przy odpowiednim ułożeniu zajmują zdecydowanie najmniej miejsca ze wszystkich. 

pisuar

Oszczędny i atrakcyjny dodatek

Jedną z największych zalet, jaka wynika z zastosowania pisuaru w domowej łazience, jest znacząca oszczędność wody podczas spłukiwania. Rozwiązanie to jest bardzo ekonomiczne, ponieważ pisuar spłukuje się zawsze bardzo małym strumieniem wody. Jest to szczególnie opłacalne, jeśli płci męskiej jest przynajmniej dwóch domowników. Niektóre z modeli mogą posiadać różnego rodzaju sensory spłukujące, a także specjalne powierzchnie, które ułatwiają utrzymanie higieny. Pisuar jest nie tylko oszczędny, ale może stanowić również bardzo atrakcyjny wizualnie dodatek w naszym pomieszczeniu łazienkowym. Coraz większa gama różnego rodzaju modeli dostępnych na rynku pozwala na bardzo łatwe dopasowanie go do stylistyki wnętrza.

Rodzaje pisuarów

Oprócz wymienionych wyżej pisuarów montowanych bezpośrednio na ścianie, na stelażu oraz urządzeń narożnych, należy uwzględnić podział tych urządzeń na zasilane z góry, z tyłu oraz bezwodne. Urządzenia zasilane od góry to najstarszy rodzaj pisuarów, który najczęściej nie posiada klapy. Zgodnie z nazwą rura ze spustem służącym do spuszczania wody jest doprowadzana do urządzenia z góry. Urządzenia zasilane od tyłu mogą być wyposażone w deskę. Działają na tej samej zasadzie co muszle klozetowe. Pisuary bezwodne zaś to urządzenia, które nie posiadają żadnych elementów przyłączeniowych i pozwalają zaoszczędzić nawet kilka tysięcy litrów wody w ciągu roku.

 

Data publikacji: 10.10.2014