Produkty

Jak zamaskować połączenie instalacyjne w łazience?

Jak zamaskować połączenie instalacyjne w łazience?

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zarówno praktyczne, jak i maksymalnie atrakcyjne wizualnie. Z tego powodu dbamy tu estetykę w każdym calu, szczególny nacisk – obok samej aranżacji wnętrza – kładąc na skuteczne zamaskowanie połączeń instalacyjnych. Oto jak możemy tego dokonać.

instalacja podtynkowa, kafelkiSystemy podtynkowe

Ich wykorzystanie umożliwia nie tylko estetyczne wykończenie wielu łazienkowych elementów, ale pozwala również na zaoszczędzenie przestrzeni – dzięki temu, że połączenia zostają ukryte w ścianie, wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Systemy podtynkowe pozwalają skutecznie zabudować przyłącza instalacyjne umywalki, sedesu, bidetu czy pisuaru. Większą przestronność i komfort użytkowania łazienki zapewnia także ukrycie przyłączeń armatury – widoczne są jedynie estetyczne uchwyty i rozety.

Ukrycie połączeń umywalkowych

Umywalkę możemy zamocować za pomocą specjalnego stelaża instalacyjnego. Najbardziej popularnymi rozwiązaniami są jednak obecnie postumenty, czyli nogi łazienkowe, a także szafki umywalkowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie skutecznie zamaskować rury kanalizacyjne i doprowadzające wodę do kranu w naszej umywalce. Najbardziej funkcjonalna pośród wszystkich rozwiązań jest szafka, która nie tylko doskonale zakrywa połączenia instalacyjne, ale jest również przydatnym meblem, w którym z łatwością przechowamy mnóstwo łazienkowych akcesoriów. Wybierając odpowiednią szafkę umywalkową, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej odporność na częste działanie wilgoci, jaka występuje w łazience.

Płyty gipsowo-kartonowe

To rozwiązanie nie jest polecane do maskowania połączeń umywalkowych, ale doskonale sprawdza się w innych miejscach. Co jest tego powodem? Używając płytwyciąganie przewodów ze ściany gipsowo-kartonowych decydujemy się na zabudowanie połączeń, do których nie będziemy mieć łatwego dostępu. Pozwalają nam one za to idealnie zakryć mało estetyczne rury sanitarne, dzięki stworzeniu dodatkowych ścianek oraz łuków czy łamań. Ich zaletą jest również możliwość instalacji punktowego oświetlenia oraz dodatkowych półek na drobne akcesoria łazienkowe.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową
Kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne i oszczędne. Przynajmniej w teorii, bo żeby spełnić jej założenia, powinniśmy mieć na uwadze zarówno właściw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zamaskować połączenie instalacyjne w łazience?