Produkty

Łazienka połączona z sypialnią - za i przeciw

Łazienka połączona z sypialnią - za i przeciw

Łazienka połączona z sypialnią, nazywana master bedroom, znana jest nam przede wszystkim z amerykańskich filmów i seriali, drogich apartamentów i hoteli. Na taki luksus decyduje się jednak coraz więcej Polaków, pragnących użytkowania wnętrz o nowoczesnym standardzie. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania?

Dlaczego tak?

Rozwiązanie, jakim jest połączenie pomieszczenia sypialnego z łazienką, to przede wszystkim nieznana większości z nas wygoda. Dzięki tak bliskiemu położeniu łazienki zyskujemy znacznie większy komfort jej użytkowania, szczególnie poranną oraz wieczorną porą. Takie połączenie jest również bardzo ważne dla osób, które często korzystają z toalety w nocy i po przebudzeniu mogą niezwykle łatwo z niej skorzystać. Sypialnia i łazienka jako wspólny projekt to bez wątpienia rozwiązanie zapewniające także dużą dozę intymności. Długa i beztroska kąpiel oraz brak konieczności korzystania ze wspólnej rodzinnej łazienki w dużym stopniu przemawiają za takim wyborem.

Master bedroom to rozwiązanie, na które możemy zdecydować się przede wszystkim w domach oraz większych mieszkaniach. Samo stworzenie takiego miejsca nie musi jednak wymagać bardzo dużej przestrzeni. Tego rodzaju połączenie może być projektem o różnej formie – projektanci wnętrz polecają nawet rozdzielenie sypialni i łazienki jedynie za pomocą konstrukcji maskującej.

Niezależnie od wykonania takiego projektu, powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację grawitacyjną. Aby uniknąć powstawania pleśni, grzybów równie ważne jest zastosowanie drzwi do samej sypialni, które posiadają otwory. Należy pamiętać również o częstym jej wietrzeniu poprzez otwieranie okien.

onega

Dlaczego nie?

Na takie rozwiązanie mogą się zdecydować przede wszystkim osoby, które posiadają również łazienkę w innym miejscu swojego domu czy mieszkania. Należy wziąć tutaj pod uwagę nie tylko pozostałych członków rodziny, ale także odwiedzających nas gości, którzy będą chcieli z niej skorzystać.

Bez wątpienia łazienka połączona z sypialnią to rozwiązanie bardzo nowoczesne i niezwykle wygodne. Nie możemy jednak zapominać o tym, że stworzenie dodatkowego pomieszczenia łazienkowego może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Taki krok warto zaplanować na etapie projektowania domu czy przebudowy mieszkania, odpowiednio rozkładając koszty względem dwóch pomieszczeń łazienkowych.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Prawidłowe spoinowanie płyt g-k

Prawidłowe spoinowanie płyt g-k
Ścianki działowe, sufity podwieszane i inne elementy – często budujemy je z popularnych płyt gipsowo-kartonowych. Będą one tworzyły tak zwaną suchą za...
Czytaj więcej

9 błędów popełnianych podczas montażu sufitu podwieszanego

 9 błędów popełnianych podczas montażu sufitu podwieszanego
Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych to rozwiązanie chętnie wybierane ze względu na aspekt dekoracyjny i praktyczny. Aby jednak osiągnąć prawd...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - gipsowanie ścianki działowej

Instrukcja wideo - gipsowanie ścianki działowej
Gotowa ścianka działowa musi zostać wyrównana i zagispowana. Z jednej strony wzmacnia to jej trwałość, z drugiej pozwala na jej pomalowanie - dobrze z...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
03.05.2016
Jak dla mnie - bomba! łóżko z widokiem na wannę i odwrotnie? czad!

Ocena i komentarz dla:

Łazienka połączona z sypialnią - za i przeciw