Przegląd nowoczesnych stojaków na papier

Nowocześnie urządzona łazienka to efekt połączenia eleganckich materiałów wykończeniowych oraz modnych elementów wyposażenia. Największą rolę wśród tych ostatnich odgrywają meble, jednak ostateczny charakter wnętrza podkreślają akcesoria, w tym stojak na papier toaletowy.

stojak na papier

Jak przechowywać papier toaletowy?

Akcesoria łazienkowe, które wybieramy zwykle na ostatnim etapie aranżacji łazienki, spełniają dwie funkcje. Ich dekoracyjny wygląd dodaje wnętrzu uroku i podkreśla styl, w jakim jest ono utrzymane. Jednocześnie łazienkowe dodatki znajdują zastosowanie praktyczne, ułatwiając przechowywanie kosmetyków, akcesoriów czy środków higienicznych. Jednym z nich jest papier toaletowy – jego miejsce w łazience nie może być przypadkowe.

Jak przechowywać papier toaletowy? Przeznaczone są do tego specjalne uchwyty, które mocuje się np. na ścianie tuż przy toalecie. Alternatywę dla nich stanowią natomiast stojaki niewymagające, ingerencji w strukturę ściany. Jak prezentuje się oferta tego typu produktów?

Nowoczesne stojaki na papier

Wolnostojące stojaki na papier toaletowy najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej, choć można zaopatrzyć się też w model z tworzywa sztucznego, drewna czy metalu. W najprostszej postaci składają się z szerszej podstawy i przymocowanego do niej pionowo drążka, na który wsuwa się rolki papieru. Ta podstawowa wersja stojaka na papier doczekała się wielu modyfikacji – prezentują je np. modele przypominające formą tubę.

Porada eksperta

Stojak na papier toaletowy w najprostszej wersji dobrze sprawdzi się w połączeniu z klasycznym uchwytem, ponieważ służy do przechowywania zapasowych rolek. Wybierając go, zwróćmy uwagę na jego wysokość, która będzie decydowała o tym, ile rolek będziemy mogli na nim umieścić. Do wyboru mamy np. stojaki na 2 lub 4 dodatkowe egzemplarze.

stojak na papier

Wielofunkcyjny stojak na papier

Niektóre ze stojaków na papier mogą spełniać znacznie więcej funkcji i łączyć w sobie kilka akcesoriów. Przykładem będzie stojak na papier toaletowy zwieńczony uchwytem, do którego podstawy przytwierdzona jest również szczotka do WC. Innym produktem tego typu jest stojak wyposażony w uchwyt na podręczną rolkę oraz dodatkowy drążek na papier zapasowy bądź stojak posiadający dwa uchwyty i pojemnik na szczotkę WC.

Warto zwrócić również uwagę na najbardziej funkcjonalne modele, w których konstrukcji uwzględniono aż trzy różne akcesoria. Są to uchwyt, stojak na rolki zapasowe i szczotka WC. Tak zaprojektowane produkty pozwalają na rezygnację z kupna kilku osobnych pasujących do siebie elementów, a w łazience prezentują się jako elegancka całość.

nowoczesny stojak do łazienki

Estetyka stojaków na papier

Praktyczny wymiar niewymagających specjalnego montażu i wielofunkcyjnych stojaków na papier idzie w parze z ich estetycznym wyglądem. Produkty z tej kategorii utrzymane są w uniwersalnych, najczęściej metalicznych barwach, które łatwo komponują się z innymi elementami łazienkowego wyposażenia. Nowoczesne stojaki na papier toaletowy zadowalają także różnorodnością form, dzięki czemu bez trudu zestawimy je z pozostałymi akcesoriami o podobnie poprowadzonych konturach i dopasujemy do wnętrz minimalistycznych, klasycznych, skandynawskich i innych.

Data publikacji: 31.08.2017