LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Sposoby na przechowywanie brudnej bielizny

Dobrze zorganizowana przestrzeń życiowa to podstawa naszej wygody. Dzięki odpowiednio urządzonej przestrzeni możemy łatwiej i szybciej zadbać o codzienny porządek. Chaos panujący w pomieszczeniu, sterty ciuchów i przedmiotów pozostawionych w przypadkowych miejscach nie powodują przypływu dobrego humoru. Oto parę sposobów na przechowywanie bielizny, której widoku chcielibyśmy jednak unikać.

kosz na bieliznę

Szczególnie tam, gdzie dzielimy mieszkanie czy dom z innymi osobami, powinniśmy znaleźć funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą wszystkim żyć w zgodzie i wzajemnym szacunku. Przed każdym z nas stoi konieczność porozumienia się z resztą rodziny lub współlokatorów i opracowanie zasad dotyczących przechowywania brudnej bielizny.

Kosze na bieliznę

To sposób, który sprawdza się wszędzie, o ile oczywiście nie jesteśmy na tyle leniwi, żeby regularnie wrzucać tam zdjęte z nas ubrania. Taki kosz powinien stać w łazience, jeśli robimy wspólne pranie z resztą domownikami. Gdy jesteśmy w posiadaniu dużej łazienki, kosz może być również sporych rozmiarów – dobierzmy go do liczby osób, która będzie go dzieliła. Możemy również postawić dwa – jeden na jasne, drugi na ciemne ubrania. To ułatwi późniejszą segregację przed wrzuceniem ich do pralki.

Kosz na bieliznę można też ustawić w sypialni, gdzie niektórzy z nas często się rozbierają. Obecność takiego pojemnika tuż pod ręką minimalizuje szansę na to, że domownicy będą zostawiać ubrania na pierwszym napotkanym meblu, na podłodze czy w jakimś przypadkowym kącie.

 

Kosz na ubrania

Kosze wiklinowe będą stanowiły dodatkową dekorację pomieszczenia. Z kolei duży wybór plastikowych pojemników pozwoli nam zaoszczędzić i dopasować takie akcesorium idealnie do wnętrza. Wszystkie kosze na brudną bieliznę powinny mieć otworki czy w inny sposób gwarantować przepuszczalność powietrza.

Płócienne torby

Są idealne na samą bieliznę. Mogą być różnych rozmiarów, ale nie zajmują tyle miejsca, ile kosz. Możemy je powiesić tak, aby nie były widoczne. Dzięki temu że zostały wykonane z bawełny, dobrze przepuszczają powietrze.

Skrzynie

Innym dobrym sposobem na przechowywanie brudnej bielizny są skrzynie, które dodatkowo spełnią funkcję siedziska i będą ozdabiały pomieszczenia. Taka skrzynia dobrze się prezentuje u podstawy łóżka – tam też może okazać się najbardziej poręczna. Tego rodzaju pojemnik sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce.

Data publikacji: 23.09.2016