Produkty

Wymiana grzejnika łazienkowego na nowy

Wymiana grzejnika łazienkowego na nowy

Jeśli planujemy remont łazienki, miejmy  na uwadze nie tylko wymianę dekoracji i urządzeń sanitarnych. Koniecznym aspektem wyposażenia, o którym zresztą bardzo często zapominamy, jest także grzejnik. Dlaczego remont to dobry moment na jego wymianę? Ponieważ przy okazji jego demontażu najczęściej dochodzi do uszkodzenia ścian.

Przejdź do następnych akapitów:

Stary grzejnik nie tylko straszy swoi wyglądem, ale również nie daje już takiego ciepła, jakiego byśmy oczekiwali? To najlepszy czas, by wymienić go na coś zupełnie nowego. Jaki grzejnik wybrać? Drabinkowy, elektryczny? Zanim zdecydujemy się na konkretny model, sprawdźmy moc i funkcje jakie spełnia jeden i drugi.

Grzejnik łazienkowy Blyss profilowany 700 x 400 mm biały

Dlaczego grzejnik drabinkowy?

Pierwszym aspektem przemawiającym za jego wyborem jest fakt jego podwójnej funkcji. Po pierwsze ogrzeje nasze pomieszczenie, po drugie umożliwi też wysuszenie ręczników. Warto pamiętać, że jeśli do grzejnika drabinkowego dokupimy grzałkę elektryczną, to posłuży nam on także poza sezonem grzewczym zawsze wtedy, gdy włączymy kocioł c.o.

Kiedy grzejnik elektryczny?

Z reguły montujemy go wówczas, gdy łazienka pozbawiona jest innego rodzaju ogrzewania lub gdy obecne ogrzewanie jest niewystarczające. Sama instalacja jest z reguły bardzo prosta. Grzejnik elektryczny wystarczy zawiesić na ścianie, a wtyczkę podłączyć do gniazda instalacji elektrycznej.

W łazience, gdzie mamy zainstalowany grzejnik elektryczny, temperaturę powietrza ustawiamy ręcznie w momencie włączenia lub wyłączenia zasilania.

Grzejnik łazienkowy Blyss profilowany 700 x 400 mm chrom

A może grzejnik konwektorowy?

Bardzo podobny do tradycyjnego grzejnika wodnego, przynajmniej pod względem wyglądu. Pod względem działania bliższy ogrzewaniu podłogowemu, ale w rezultacie o znacznie mniejszej bezwładności cieplnej i wyższej temperaturze powierzchni grzejnej.

Nietypowe źródło ciepła, czyli elektryczna suszarka do ręczników

Służy, jak sama nazwa wskazuje, do podsuszania wilgotnych ręczników. Może także przy okazji dogrzać pomieszczenie łazienkowe. Najmniejsza suszarka elektryczna ma moc 25 W, największa – nieco ponad 200 W.

Wymiana starego grzejnika z widoczną rdzą, w wyblakłym kolorze i o mało atrakcyjnym kształcie to chyba najlepszy sposób na unowocześnienie łazienki. Najnowsze grzejniki dzięki swojej nietypowej formie i ładnym dekoracyjnym wykończeniu nie są już tylko funkcjonalnym przedmiotem, ale przede wszystkim czymś, co dodaje łazience niezbędnego designu.

Współczesne grzejniki dawno już zaczęły pełnić inne role niż tylko ogrzewanie pomieszczenia. Grzejnik drabinkowy z powodzeniem podsuszy drobne elementy garderoby oraz ręczniki, a jego intensywny kolor zwróci na sobie uwagę wszystkich, którzy wejdą do wnętrza.

Grzejnik łazienkowy GoodHome Loreto 40 x 70 cm antracyt

Jeśli wymieniamy stary grzejnik na nowy!

Pamiętajmy, żeby zamiast grzejnika żeliwnego wybrać taki, który również będzie posiadał podłączenie boczne. Unikniemy wówczas niepotrzebnych problemów związanych z przebudową starej instalacji.

Idealnym czasem na remont instalacji grzewczej w łazience jest lato. To wtedy nie korzystamy bowiem z instalacji centralnego ogrzewania.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy
Z wielu opcji dostępnych na rynku techniki grzewczej trudno wybrać najlepszy produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dwa najpopularniejsze rodza...
Czytaj więcej

Jaka moc grzejnika do łazienki jest odpowiednia?

Jaka moc grzejnika do łazienki jest odpowiednia?
Kolor, kształt czy rozmiar to pierwsze rzeczy, na które zwracasz uwagę, wybierając kaloryfer do łazienki. Oczywiście to ważne, aby dobrze wyglą...
Czytaj więcej

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy
Szukasz designerskiego grzejnika, który będzie pasował do stylowego wnętrza? Chociaż wygląd urządzenia jest ważny, jest jeszcze szereg istotnyc...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wymiana grzejnika łazienkowego na nowy