Produkty

Materiały na własnoręcznie robione donice

Materiały na własnoręcznie robione donice

Samodzielne wykonanie doniczki nie jest ani kłopotliwe ani czasochłonne. Do przygotowania tych drobnych, ale jednocześnie bardzo charakterystycznych dekoracji możemy wykorzystać bardzo wiele domowych materiałów, które każdy z nas posiada w swoich warsztatowych oraz domowych zapasach. Czym zmienić, udekorować, wyróżnić doniczkę?

alternatywne doniczki

1. „Ciepła” doniczka

Zwykła, ceramiczna doniczka lub tradycyjna plastikowa osłonka, nie prezentują się zbyt okazale, nawet jeśli dobierzemy je kolorystycznie do innych elementów aranżacji. Aby dodać jej nieco przytulnego charakteru, przygotujmy dla niej miękki, wełniany sweterek. Poszukajmy w garderobie czapki lub wełnianego szalika, którego już od dłuższego czasu nie mieliśmy na sobie. W czapce odetnijmy górę, tak, by można było ja przełożyć przez doniczkę, a szalik zszyjmy tak, aby powstał nam komin. Kiedy okryjemy doniczkę taką wełnianą osłonką, stanie się bardzo miłym – zarówno w dotyku, jaki i dla oka – akcentem dekoracyjnym.

2. Doniczka-pustak

Pustak, czyli bloczek, którego środek nie jest zabudowany, to bardzo szybki sposób na zorganizowanie miejsca do zasadzenia ulubionych roślin ogrodowych. W środku takiej cegły zmieści się nieco większa roślina, która na tle białych ścianek będzie się pięknie wybijała swoimi kolorowymi kwiatami. Pustaki w formie doniczek to wspaniała dekoracja okolic tarasu lub przydomowego ogródka.

3. Szklana donica po konfiturze?

W słoikach można zasadzić drobne kwiatki ogrodowe, które udekorują stół na naszym tarasie. Bardzo ciekawie zaprezentują się w nim wiosenne tulipany, krokusy czy roślinka w szufladziebratki. Aby stworzyć taką szklaną donicę, potrzebny będzie nam słoik i dobre podłoże. Na słoikach możemy umieścić wesołe etykiety, na których umieścimy pogodne hasła. Słoiki możemy także udekorować rafią, sznurem lub przemalować farbą.

4. Szafa z szufladami

To może bardziej forma kwietnika niż tradycyjnej doniczki, ale jednocześnie nie sposób ominąć tego pomysłu. Tym razem rolę donicy spełni szafka z piętrowo wysuniętymi szufladami, w których umieścimy kolorowe rośliny. Taką kompozycję w której rośliny stanowią różnokolorowy klomb, możemy postawić np. przy wejściu do domu. Pomysł jest na tyle nietypowy i ciekawy, że uatrakcyjni każde miejsce.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

5 akcesoriów, które przydadzą Ci się podczas doniczkowej uprawy roślin

5 akcesoriów, które przydadzą Ci się podczas doniczkowej uprawy roślin
Samodzielna uprawa roślin doniczkowych to zadanie wymagające sporego zaangażowania, wiedzy o konkretnych roślinach i regularności w ich pielęgnacji. J...
Czytaj więcej

Jak wykonać kwietnik z drabiny

Jak wykonać kwietnik z drabiny
Piwnica, strych lub składzik na narzędzia to najlepsze miejsca do poszukiwania inspiracji i stworzenia ciekawych dekoracji ogrodowych bądź wnętrzarski...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość kwiatów w wazonie na dłużej?

Jak utrzymać świeżość kwiatów w wazonie na dłużej?
Cięte kwiaty ożywiają nasze mieszkania, a różnego rodzaju kompozycje kwiatowe stają się ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Dzięki roślinności w mie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Materiały na własnoręcznie robione donice