Produkty

Jak chronić się przed komarami w domu?

Jak chronić się przed komarami w domu?

Wiosna już do nas zawitała, a wraz z nią powoli zaczynają dokuczać nam pierwsze komary. Niestety, nie jest to problem związany jedynie z przebywaniem na zewnątrz. Komary bowiem chętnie wlatują do naszych domów i stanowią bardzo uciążliwy problem.

Czemu nie lubimy komarów?

Komary, o ile nie są groźne dla naszego zdrowia i życia, o tyle są niezwykle dokuczliwe. Przede wszystkim potrafią wyrwać ze snu lub doprowadzić do pasji, gdy bzycząc krążą tuż przy naszych głowach. Po drugie, ich ugryzienia są swędzące i uprzykrzają życie równie mocno, jak same owady próbujące nas zaatakować. Jeszcze jednym problemem jest fakt, że unieszkodliwione komary pozostawiają krwiste plamy na ścianach i sufitach. Jeśli szybko ich nie usuniemy, szpecące pamiątki będą przypominać nam o niechcianych gościach. Na szczęście jest kilka sposobów na to, jak uchronić się przed ich obecnością w domu.

Moskitiery

Jest to chyba jedna z najlepszych metod uniemożliwiających komarom dostęp do wnętrza mieszkań. Moskitiery to nic innego jak siatki, które mocuje się do drzwi i okien za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wiercenia dziur w ramach okiennych czy drzwiowych. W czasie sezonu na komary warto wybrać w każdym pomieszczeniu te okna, które będziemy otwierać i w nich zamontować siatki. Szczelnie przymocowane dają stuprocentową gwarancję, że nie tylko komary, ale i inne owady nie dostaną się do środka. Będąc barierą dla nieproszonych gości, moskitiery pozostają jednocześnie przepuszczalne dla światła i powietrza.

Elektrofumigatory

Są to urządzenia, które za pomocą wtyczki podłącza się do gniazda prądu elektrycznego. Dzięki umieszczonym w nich płytkom owadobójczym bądź buteleczkom z płynem owadobójczym skuteczne odstraszają komary oraz inne krwiopijne owady. Dzieje się tak na skutek działania substancji, które pod wpływem ciepła z nagrzewającego się elektrofumigatora parują i krążą w powietrzu. Tego typu urządzenia wymagają jednak regularnych nakładów finansowych związanych z wymianą zużytych wkładów.

Lampy owadobójcze

Nadają się do użytku zarówno w mieszkaniach, jak i w altanach ogrodowych. Specjalne źródło światła zwabia owady latające, które giną w kontakcie z siatką rażącą. Tego typu urządzeń należy używać w odległości ok. 2 m od innych źródeł światła. Niestety istnieje ryzyko, że jeśli lampa będzie jednym z kilku źródeł światła, nie będzie w pełni skuteczna. Komary bowiem lgną do każdego jasnego punktu.

Rośliny na parapetach

Komary wrażliwe są na niektóre zapachy. Można wykorzystać ten fakt i zapobiegać pojawianiu się ich w zupełnie naturalny sposób. Wystarczy, że na parapetach czy balkonach ustawimy donice lub skrzynki z roślinami, których zapach będzie te owady odstraszał. Do takich gatunków należą np. mięta, bazylia, kocimiętka, lawenda czy geranium. Komary będą omijały je z daleka, a my będziemy mogli korzystać ze świeżych ziół i cieszyć się widokiem pięknie kwitnących i pachnących roślin.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Ochrona przeciw komarom i kleszczom z produktami Arox

Ochrona przeciw komarom i kleszczom z produktami Arox
Uciążliwe i niebezpieczne – takie są komary i kleszcze, które od wczesnej wiosny mogą nie dawać nam spokoju. Jednak obecnie możemy całkiem skutecz...
Czytaj więcej

Co zrobić, kiedy ukąsi nas kleszcz?

Co zrobić, kiedy ukąsi nas kleszcz?
Kleszcze mogą znajdować się wszędzie – złapać je można podczas spaceru w lesie, pikniku na łące, a nawet podczas wypoczynku we własnym ogrodzie....
Czytaj więcej

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami
Chociaż problem kleszczy kojarzony jest głównie ze spacerami po lesie i dzikich łąkach, coraz częściej można spotkać te stworzenia także w miej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak chronić się przed komarami w domu?