Produkty

Rośliny w domu dla każdego – najmniej wymagające gatunki

Rośliny w domu dla każdego – najmniej wymagające gatunki

Rośliny, które możemy uprawiać wewnątrz budynków, nie tylko stanowią naturalną, żywą dekorację, ale mogą znacznie poprawić wizualny odbiór pomieszczeń. Oczyszczają również powietrze w pomieszczeniu i wprowadzają do niego nieco zieleni, która wpływa kojąco na nasze samopoczucie. Z tych względów lubimy się nimi otaczać. Jednak nie każdy z nas ma dryg do uprawiania roślin i wiele osób rezygnuje z posiadania w domu nawet najmniejszego kwiatka, w przeświadczeniu, że nie przetrwa on zbyt długo. Niepotrzebnie.

dracenaSą rośliny, które wymagają minimalnej opieki i z tego powodu nadają się dla każdego. Należą do nich nie tylko rozmaite rodzaje kaktusów, o których podlewaniu rzeczywiście można zapomnieć nawet przez dwa miesiące. Dla osób, które chciałyby uprawiać w domu rośliny, które nie mają kolców, a „normalne” liście, również istnieją rozwiązania. Sprawdźmy więc, jakie są najmniej wymagające gatunki roślin doniczkowych.

Aspidistra wyniosła

Nazywana jest „żelaznym liściem” i określenie to jest nieprzypadkowe. To bodaj najbardziej wytrzymały gatunek zielonej byliny. Nawet jeśli mocno ją zaniedbamy, będzie żyła. Wytrzymuje suszę i złe warunki oświetleniowe, a także duże zmiany temperatury.

Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas jest kolejną rośliną doniczkową, którą możemy postawić dla dekoracji i nie poddawać specjalnym zabiegom pielęgnacyjnym. Będzie nawet lepiej, jeśli na długo będziemy zapominać o jej podlewaniu. Roślina ta ma okazałe pędy i lśniące, grube liście, a urosnąć może nawet do 1 m. Możemy nią urozmaicić nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Nazywana jest „żelazną rośliną”.

Dracena obrzeżona

Jest niezwykle dekoracyjna, a przy tym zupełnie niewymagająca. Pióropusze liści wyrastające z palmopodobnej łodygi wyglądają bardzo egzotycznie, czyniąc z niej doskonałą roślinę domową. Podlewamy ją umiarkowanie, a wybierając dla niej stanowisko, unikamy jedynie tych, które są zbyt mocno nasłonecznione. Jeśli roślina stoi w cieniu, a także w czasie zimy, możemy zapomnieć o nawadanianiu.

kaktusyZielistka

Roślina, której nie sposób przelać, choć zimą lepiej jest czasem zapomnieć o jej zasilaniu w wodę. Zielistkę możemy postawić na jakimkolwiek stanowisku – nawet w bardzo zimnym pomieszczeniu, w cieniu i słońcu. Tam, gdzie będzie jasno, roślina ta ładnie wybarwi na jasno swoje liście. Jest bardzo popularną rośliną doniczkową, właśnie ze względu na łatwość uprawy. Dodatkowo wygląda bardzo efektownie.

Nolina

Trawiasta roślina o grubym pędzie magazynującym wodę jest doskonałą propozycją dla osób zapominalskich i zabieganych. Możemy postawić ją w suchych i gorących pomieszczeniach, dlatego nadaje się do bloków i może stać w pobliżu kaloryferów. Możemy ją podlewać bardzo rzadko. Nolina należy do długoletnich roślin doniczkowych.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak dbać o sztuczne rośliny?

Jak dbać o sztuczne rośliny?
Dekorowanie mieszkań i lokali użyteczności publicznej sztucznymi roślinami znów wraca do łask! Dostępne na rynku plastikowe róże, wykona...
Czytaj więcej

Nolina

Nolina
Nolina, z łac. Nolina recurvata, zwana również bokarneą wygiętą to gatunek roślin pochodzący z rodziny myszopłochowatych. Jej ojczyzną są obie Ameryki...
Czytaj więcej

Jakie rośliny hodować w łazience?

Jakie rośliny hodować w łazience?
Obecność roślin w ozdobnych doniczkach wpływa na upiększenie naszych pomieszczeń, a na nas samych działa ożywczo i energetyzująco. Otaczamy się nimi c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rośliny w domu dla każdego – najmniej wymagające gatunki