Produkty

Ciekawe rośliny o egzotycznym wyglądzie do przydomowych ogrodów

Ciekawe rośliny o egzotycznym wyglądzie do przydomowych ogrodów

Tropikalny ogród tuż za oknem? Marzenie każdego, kto choć raz pokusił się o wyjazd do ciepłych krajów. Prawdziwie tropikalnego ogrodu oczywiście nigdy nie stworzymy pod rozkapryszonym, polskim niebem. W jego utrzymaniu skutecznie przeszkodzi nam też mroźna zima. Z pomocą polskich kuzynów egzotycznych klasyków – roślin równie pięknych i pięknie wyglądających - możemy stworzyć dookoła domu chociaż namiastkę tropików.

egzotyczny kwiat, ogród, roślinyEgzotyczne rośliny charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużymi liśćmi, gorącymi barwami  płatków kwiatów i tym, że osiągają sporą wysokość. Jeśli zatem chcemy, by Twój ogród przypominał dżunglę, koniecznie dobierzmy do niego te rośliny, które będą bardzo jaskrawo ubarwione. W połączeniu z meblami wykonanymi z drewna egzotycznego stworzą prawdziwie rajską kompozycję.

Ogród niczym obraz z kolonialnej plantacji bawełny

No cóż, skoro nie możemy stworzyć w swoim ogrodzie prawdziwej dżungli, to pokuśmy się chociaż o obraz kolonii - z bawełną w tle.

Zacznijmy od mocnych barw

Ogniste i jaskrawe zawsze skupiają na sobie wzrok każdego, kto przyjdzie do naszego ogrodu. Ciekawą rośliną jest np. paciorecznik, który szczególnie pięknie wygląda w okresie kwitnienia, czyli wiosną.

Niezapomniane kompozycje stworzy także tujałka o różowych, fioletowych i czerwonych kwiatach. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z roślin bardzo wytrzymałych, warto pokusić się o kilka sztuk liliowców ogrodowych. Są bardzo ciekawe, bo mają wyjątkowo duże kwiaty oraz dekoracyjne, smukłe liście.

Później skupmy się na kwiatach

Im bardziej okazałe, tym lepiej. Wspaniałe formy kwiatów posiada chociażby męczennica, która swoim wyglądem przypomina ukwiał z mórz koralowych. Duże kwiaty rozrastające się swoją wielkością do nawet 1 m ma także celozja grzebieniasta oraz szarłat zwisły.rośliny egzotyczne

I wreszcie pójdźmy w totalną dżunglę liści

Jak na prawdziwy busz przystało – im więcej liści w pięknym kolorze zieleni, tym lepiej. Hitem będzie tutaj funkia nazywana niekiedy prawdziwym wielkoludem (ze względu na to, że osiąga ogromne wysokości). Nieważne jakie rośliny dobierzemy. Pamiętajmy, że oszczędność miejsca przy  rozmieszczaniu roślin nie wyjdzie na dobre egzotycznemu ogrodowi. Rośliny powinny tutaj stworzyć dywan liści, przez który nie ma prawa widać gleby. Mały ogród, małe kwiaty? To nie ta bajka.

Gdzie drzewa stworzą niezapomniany klimat

No cóż, nie wstawimy tutaj od razu baobabu, ale spokojnie zastąpimy go inną ciekawa rośliną. Prym wiedzie w tym krajobrazie surmia bignoniowa, której sercowate liście są zielone lub w kolorze cytryny.

A pnącza otoczą nasze serca

Nie ma dżungli bez pnączy. Wijące się na pergolach, murach lub na naszych egzotycznych drzewach nie tylko wzbogacą ogród, ale także przykryją to, co chcemy ukryć. 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Hortensja ogrodowa – kiedy i jak ją sadzić i pielęgnować?

Hortensja ogrodowa – kiedy i jak ją sadzić i pielęgnować?
Hortensja ogrodowa to krzew ozdobny o zapierającej dech w piersiach urodzie. Możesz hodować ją w doniczce, lecz znacznie bardziej imponujący efekt osi...
Czytaj więcej

Azalie, iglaki, hortensje – uprawa i pielęgnacja roślin kwasolubnych

Azalie, iglaki, hortensje – uprawa i pielęgnacja roślin kwasolubnych
Wiele z ozdobnych roślin ogrodowych to gatunki kwasolubne. Do rozwoju wymagają one przede wszystkim gleby o odpowiednim odczynie, jednak nie bez znacz...
Czytaj więcej

Gleba wapienna – co na niej urośnie

Gleba wapienna – co na niej urośnie
Chcąc zająć się aranżacją ogrodu, warto uprzednio sprawdzić, jaka gleba się w nim znajduje. Jeżeli okaże się, że ma ona odczyn zasadowy – co oznacza, ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe rośliny o egzotycznym wyglądzie do przydomowych ogrodów