Produkty
Doradca Dział Ogród
Doradca

Dział: Ogród

Doradca Dział Ogród

Encyklopedia roślin – zieleń w domu i ogrodzie bez tajemnic

Zdrowe zioła, soczyste owoce, pyszne warzywa i ozdobne kwiaty – w Encyklopedii roślin znajdziesz ciekawe porady ogrodnicze na temat rodzajów i gatunków, które możesz uprawiać w swoim domu i ogrodzie.

Szukasz pomysłu, jak urządzić ogród? Planujesz ożywić mieszkanie soczystą zielenią roślin doniczkowych? A może chcesz urządzić na parapecie pachnący ogródek zielny? Encyklopedia roślin składa się z czterech działów: Rośliny ozdobne, Rośliny warzywne, Rośliny owocowe i Zioła. W każdej kategorii znajdziesz praktyczne informacje na temat popularnych, a także mniej znanych rodzajów i gatunków flory.

Rośliny ozdobne to recepta na piękny ogród

W dziale Rośliny ozdobne dowiesz się, kiedy należy przycinać żywopłot z berberysu i co zrobić, by iglaki nie żółkły. Poznasz tajemnice popularnych drzew ozdobnych i upewnisz się, jakiej ziemi ogrodowej potrzebują do wzrostu róże, lilie, tulipany i inne kwiaty ogrodowe. Łatwiej wybierzesz odpowiednie rośliny na balkon, gdy zapoznasz się z informacjami dotyczącymi ich podlewania i nawożenia. Przeczytasz też porady dotyczące uprawy kwiatów doniczkowych. Zobaczysz, czym różni się zamia od zamiokulkasa. Sprawdzisz, gdzie ustawić storczyka, aby jego bujne kwiaty ozdabiały mieszkanie przez cały rok.

Jak uprawiać zioła?

W Encyklopedii roślin znalazło się miejsce dla leksykonu ziół. Kategoria obejmuje rośliny zielne, które rosną na polskich łąkach, jak i zioła do ogrodu. Bazylia, oregano czy mięta nie mają dużych wymagań – możesz uprawiać je w pachnącym ogródku zielnym na parapecie. Oprócz pochodzenia roślin poznasz też praktyczne informacje o przypisywanych im właściwościach leczniczych.

Kiedy siać warzywa?

Jeśli planujesz budowę przydomowej szklarni lub przeznaczasz kawałek działki na ogródek z warzywami, koniecznie zajrzyj do działu Rośliny warzywne. Czekają tam na Ciebie porady dotyczące uprawy tradycyjnie kultywowanych jarzyn – ogórków, kapusty czy ziemniaków – ale nie tylko. Na swojej działce możesz też uprawiać mniej znane warzywa i cieszyć się smakiem świeżej skorzonery, topinamburu czy ogórka kiwano. Zobacz, kiedy siać warzywa i jak je nawozić, aby plony były zawsze udane.

Owoce egzotyczne i polskie rośliny owocowe

Czy wiesz, że w domu możesz uprawiać awokado? A na działce swobodnie hodować modne owoce goji? Wszystkie porady dotyczące uprawy owoców znajdziesz w dziale Rośliny owocowe. Z haseł dowiesz się, które miejsce w ogrodzie przeznaczyć dla agrestu, a w którym zakątku będą lepiej rosnąć truskawki. Warto wiedzieć, że niektóre owoce nie tylko pysznie smakują, ale też świetnie wyglądają. Na przykład pigwowiec japoński, pełny witaminy C, wzbogaci Twój ogród w żywy odcień czerwieni.

Rośliny ozdobne, zioła, owoce i warzywa są uszeregowane alfabetycznie, więc szybko oszukasz interesujące Cię hasło w Encyklopedii roślin. A jest ich blisko 1000! Każda z roślin jest opisana nazwą polską i łacińską, co ułatwia klasyfikację i pozwala uniknąć pomyłek. Miłego korzystania!