Produkty

Jak zrobić dekorację z filiżanki?

Jak zrobić dekorację z filiżanki?

Nawet bogaty zapas filiżanek otrzymany z jakiejś okazji każdemu z nas prędzej czy później się znudzi. Ale zapomniane, głęboko wsadzone do szafy filiżanki możemy wykorzystać. W jaki sposób? Najlepiej nadając im zupełnie nową, dekoracyjną funkcję.

filoletowa filiżanka z kwiatkamiNietuzinkowa doniczka

O ile porcelanowych filiżanek u nas dostatek, o tyle ciekawie wyglądających doniczek zawsze jest za mało. Zacznijmy od wybrania tych roślin, które dobrze zaaklimatyzują się w małym, nowym pojemniku, później pomyślimy o ich przesadzeniu.

Zioła to jedne z najprostszych w pielęgnacji roślin. Bardzo dobrze czują się w małych, plastikowych doniczkach, zatem i w filiżance nie będzie inaczej. Wystarczy, że nasypiemy do naczynia ziemię, a następnie bezpośrednio włożymy do niej zioła. Szczególnie łatwe w uprawie będą: rozmaryn, tymianek, bazylia, mięta oraz majeranek.

Dobrym kandydatem na roślinę filiżankową będzie także fiołek afrykański o kwiatach różowych, fioletowych lub niebieskich. Fiołki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, lubią wilgotne powietrze oraz wysoką temperaturę. Dobrze zatem, jeśli położymy je w naszej doniczce z filiżanki w miejscu, dokąd będą dobiegały promienie słońca.

Ponadto sprawdzi się gerbera miniaturowa, o wysokości do 20 cm, która lubi miejsca jasne, ale nie w pełnym słońcu oraz mamilaria, wysoka na 10 cm, która bardzo lubi naturalne światło.

Cyprysikowe – zielono mi

Cyprysik kojarzy nam się głównie z ozdobami świątecznymi. Jeśli jednak dodamy do drzewka odpowiednie dekoracje, z powodzeniem może ono stać na naszym tarasie lub w salonie przez cały rok. Cyprysiki są również niewielkie, dlatego idealnie zmieszczą się do naszych filiżanek. Do przygotowania dekoracji będzie potrzebna oczywiście wspomniana roślina, a także odrobina sizalu, rafia oraz drobne serduszka, świecące kamienie lub gwiazdki – w zależności od tego, jaki charakter ma mieć nasze drzewko.wiklinowa filiżanka z kwiatkami

Cyprysik ostrożnie wyjmujemy z doniczki i jeśli system korzeniowy otulony jest zbyt dużą ilość ziemi, strząsamy jej nadmiar, tak aby roślina zmieściła się w filiżance. Na dno filiżanki włóżmy folię lub papier śniadaniowy. Drzewko dekorujemy według uznania.

 Aromatyczne zapachy

Czy ktoś powiedział, że do filiżanki można wlewać tylko zaparzoną kawę? Bardzo aromatyczną dekorację stworzymy z samych ziaren tego specjału. Do filiżanki wsypujemy niezmielone ziarnka, a na ich górze układamy podgrzewacz. Wieczorem, kiedy go zapalimy, w pomieszczeniu poczujemy przepiękny zapach podgrzanej kawy.

Aby poczuć niebiański aromat, do filiżanki możemy wsypać dowolne produkty. Mogą to być suszone owoce, kwiaty czy skórka pomarańczy – wszystko to, co jest elementem pachnących dekoracji, które znajdują się na naszym stole.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Dekoracje kwiatowe w Twoim domu - Kwiaty vintage

Dekoracje kwiatowe w Twoim domu - Kwiaty vintage
Wzory kwiatowe to dekoracja od tysiącleci stosowana w architekturze i sztuce. Motywy florystyczne podkreślają elegancki wystrój, a bliskość nat...
Czytaj więcej

Jakie rośliny hodować w łazience?

Jakie rośliny hodować w łazience?
Obecność roślin w ozdobnych doniczkach wpływa na upiększenie naszych pomieszczeń, a na nas samych działa ożywczo i energetyzująco. Otaczamy się nimi c...
Czytaj więcej

Jak przesadzać storczyki

Jak przesadzać storczyki
Storczyki to jedne z ulubionych kwiatów domowych. Otrzymujemy je z różnych okazji, a jednak nie zawsze możemy długo cieszyć się ich pięknym wyglądem i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zrobić dekorację z filiżanki?