Produkty

Jakie kwiaty do kuchni?

Jakie kwiaty do kuchni?

Roślinność to nieodłączna część wyposażenia pomieszczeń - dzięki nim, wnętrza wydają się pełniejsze i żywe. Nie wszędzie jednak kwiaty sprawdzą się tak samo dobrze. Jednym z takich pomieszczeń jest kuchnia. Które z nich możemy zatem w niej umieścić

Kwiaty w kuchni

Chcąc wprowadzić do kuchni trochę zieleni, możemy wybierać jedynie z określonych gatunków roślin. kapturnicaTylko uodpornienie na tłuszcz, wilgoć i gorące powietrze bijące od piecyka pozwoli roślinom pięknie prezentować się w kuchennym środowisku.

Kapturnica – kapturnica jest znaną rośliną wabiącą owady. Idealnymi dla niej warunkami są te o podwyższonej wilgotności. Z tego względu roślina ta sprawdzi się także w łazience.

Skrzydłokwiat – skrzydłokwiat jest niewymagającą rośliną dekoracyjną. Oprócz doskonałego wyglądu oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji.

Kaktusy – kaktusy to jedne z najmniej wymagających roślin w polskich domach. Tym samym, nie ma najmniejszego problemu, by umieścić je właśnie w kuchni.

Fiołek afrykański – dostępny w kilku wersjach kolorystycznym z pewnością dopełni każdą kuchnię. Nie jest rośliną wymagającą, co sprawia, że swoją obecnością rozpromieni pomieszczenie przez długi czas.fiołek

Sansewieria - to piękna, pnąca się do góry roślina, która często określana jest jako język teściowej. Ceniona jest w niej nie tylko odporność na niekorzystne warunki, ale także zdolność wytwarzania tlenu (w dzień) i pochłaniania dwutlenku węgla (nocą).

Storczyki – kwiaty storczyków występują w bogatej szacie kolorystycznej, przez co są bardzo często spotykane w naszych domach. Co istotne, sprawdzą się nawet z dala od słońca, np. w głębi kuchni.

Fikus – dostępny jest w wielu odmianach i cieszy się dużą popularnością, gdyż uprawiany jest w wielu domach. Będzie doskonałym dopełnieniem i małych i dużych kuchni.

W kuchni możemy również postawić paprocie. Możliwe to jednak będzie tylko wtedy, gdy rzadko korzystamy z kuchenki.

Zioła w kuchni

Kuchnia to także doskonałe miejsce na hodowlę ziół. W pomieszczeniu warto mieć bazylię, oregano, majeranek, miętę oraz szałwię. Hodowlę można poszerzyć m.in. o rozmaryn czy cząber. Dzięki szerokiej gamie różnych rodzajów ziół, bez problemu doprawimy każdą potrawę. Co więcej, taki zielony zakątek zdecydowanie ożywi naszą kuchnię. 

Gdzie umieścić kwiaty w kuchni?

Najlepszym miejscem na ulokowanie roślin w kuchni jest oczywiście parapet. Dzięki temu kwiaty zyskają swobodny dostęp do słońca. Z kolei myśląc o kwiatach zwisających, warto umieścić je na górnych szafkach, dzięki czemu nie będą zawadzać przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

A gdzie ich nie umieszczać? Na pewno nie powinniśmy ustawiać roślin w pobliżu kuchenki. Wynika to z unoszenia się drobinek tłuszczu i łączeniu ich z kurzem. Taka kombinacja tworzy warstwę, która zasklepia szparki oddechowe w liściach.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak zapobiegać suszy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by pomóc naturze

Jak zapobiegać suszy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by pomóc naturze
Zasoby wodne naszego kraju i świata nie są nieograniczone, o czym jako społeczeństwo boleśnie przekonujemy się w ostatnich latach. Niestety dalsze pro...
Czytaj więcej

Maj w ogrodzie

Maj w ogrodzie
Maj to jeden z bardziej ekscytujących miesięcy w ogrodzie. Przynosi ze sobą mnóstwo nowych kwiatów, a za każdym razem, gdy wyjdziesz na ...
Czytaj więcej

Kwiecień w ogrodzie

Kwiecień w ogrodzie
Wreszcie nadeszły dłuższe dni! W przypadku przyjemnego, słonecznego dnia można poczuć, że lato jest tuż za rogiem. Niemniej jednak istnieje ryzyko poj...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
16.09.2016
Chciałabym mieć nieco większą kuchnię, bo uwielbiam kwiaty, ale zmieściłam tylko dwa zioła... Może podwieszane pod sufitem rośliny?

Ocena i komentarz dla:

Jakie kwiaty do kuchni?