Produkty

Niezbędne zakupy ogrodnika w kwietniu

Niezbędne zakupy ogrodnika w kwietniu

Kwietniowe zakupy ogrodnika to inwestycja w narzędzia, które przydadzą się również w pozostałych miesiącach. Dzięki nim skutecznie i efektywnie poradzimy sobie z pracami pielęgnacyjnymi, dzięki czemu nasz ogródek będzie się pięknie prezentował w okresie wiosenno-letnim. Czego zatem nie może w tej grupie zabraknąć?

Zacznijmy od tego, że kwiecień jest miesiącem, który głównie przeznaczamy na wiosenne porządki. Należą do nich m.in.:

- grabienie i usuwanie zanieczyszczeń,
- cięcie drzew/skracanie gałęzi,
- przycinanie winorośli,
- przeprowadzanie zabiegów przeciw zakażeniom drzew,
- nawożenie,
- podlewanie,
- koszenie.

Jest to także ostateczny czas na sadzenie nowych drzew.

W związku z powyższym pracy jest naprawdę wiele. Co nam ją umożliwi, a zarazem ułatwi? Przypominamy poniżej.
koszenie trawy

Rękawice

Każdy ogrodnik wie, że rękawice są niezbędne przy przeprowadzaniu wiosennych porządków. W rękawicach wykonamy prace, których część przeznaczona jest właśnie na kwiecień. Poza zabezpieczeniem przed uszkodzeniami skóry, rękawice będą ochroną przed niskimi temperaturami, które czasem zdarzają się nawet wiosną.

Sekator

Niezbędny przy wiosennych pracach jest również sekator. Za jego pomocą przytniemy gałęzie drzew i krzewów. Do wyboru mamy sekator kowadełkowy – sprawdzi się głównie przy cienkich, a zarazem twardych gałęziach oraz sekator nożycowy – użyteczny przy gałęziach małej grubości oraz młodych drzewach.

Kosiarka

Z uwagi na pierwsze koszenia, które będą przeprowadzane w kwietniu, niezbędna będzie kosiarka. Wyboru możemy dokonać pośród kosiarek elektrycznych, ręcznych, spalinowych z napędem oraz w formie traktorka. Aby wybrać odpowiedni model, musimy zwrócić uwagę m.in. na powierzchnię trawnika oraz ukształtowanie terenu. Pomocą mogą być również nożyce do trawnika, które sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach.

Grabie

Grabie są narzędziem przydatnym szczególnie przy usuwaniu zanieczyszczeń z trawnika po zimie. Są też niezbędne przy grabieniu wyrwanych wcześniej chwastów oraz pielęgnacji rabat. Wybierając je zwróćmy uwagę, że w zależności od zakończenia będą służyły różnym pracom.

Wertykulatorwąż ogrodowy

Wertykulator to konieczne narzędzie przy regeneracji trawnika. Dzięki jego pracy gleba zostaje napowietrzona, a woda swobodnie dotrze do korzeni. Tym samym trawa zostaje pobudzona do wzrostu.

Konewka/wąż ogrodowy

W zależności od wielkości naszego ogrodu, do podlewania wymagana będzie również konewka (mały teren) bądź wąż ogrodowy (teren większy).

Nawóz

Nawóz zakupiony w kwietniu powinien być bogaty w azot i fosfor. Dzięki nim wspomagany jest wzrost roślin.

Mniejsze narzędzia ogrodowe

Przy kwietniowych pracach nie należy zapomnieć o uzupełnieniu narzędzi o łopatkę do sadzenia, pazurek do spulchniania grządek oraz motykę, za pomocą której usuniemy chwasty.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie
Krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że ogród zwalnia tempo i rozpoczyna zasłużony odpoczynek. Rok w ogrodowym kalendarzu powoli ...
Czytaj więcej

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum
Pielęgnacja ogrodu to trudne zadanie, które przynosi olbrzymią satysfakcję. Zadbany zielony zakątek może przynieść Ci orzeźwienie po dniu pełny...
Czytaj więcej

Przegląd narzędzi trzonowanych do ogrodu

Przegląd narzędzi trzonowanych do ogrodu
Pielęgnacja ogródka, warzywnika czy rabatek wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi trzonowanych. Ich szeroki wybór pozwala nam na dob...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Niezbędne zakupy ogrodnika w kwietniu