Produkty

Ogród czerwony - meble i rośliny

Ogród czerwony - meble i rośliny

Ogród czerwony jest bardzo elegancki i wyrazisty. To także ogród szczególny – bo także bardzo romantyczny. Czerwone róże, jarzębina i pnącza o delikatnie czerwonych liściach – nieco melancholijnie i bardzo jesiennie.

czerwony parasolOgród czerwony to rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które stronią od delikatnego, wiejskiego akcentu roślinnego. Tutaj olbrzymie znaczenie ma mocny kolor czerwieni przechodzący od burgundu po ciepłą, jasną czerwień.

Nieco krwisty i bardzo romantyczny – taki właśnie jest krajobraz ogrodowy z czerwienią w tle.

Ogród czerwony – kilka praktycznych uwag

Kolor czerwony jest bardzo intensywny. Rośliny o czerwonych kwiatach potrafią szybko i skutecznie odwrócić uwagę od tych elementów ogrodu, których nie chcemy pokazywać.

Jeśli zatem zależy nam na wyeksponowaniu danego elementu naszej działki, zasadźmy w tym miejscu skupisko kwiatów o płatkach w tym właśnie kolorze: im bardziej będzie on wyrazisty, tym lepiej.

Kolor czerwony przede wszystkim pobudza nas do działania oraz wzbudza aktywność naszego umysłu. Ten rodzaj ogrodu przyda się zatem szczególnie tym osobom, które nie lubią siedzieć w miejscu – aktywnym i bardzo dynamicznym.

Najciekawsze rośliny czerwone, czyli nie tylko róża

Czerwonych roślin jest naprawdę sporo. Które z nich warto wyróżnić? Oto zestawienie:

Malwa – wspaniale prezentująca się roślina do ogrodów rustykalnych, idealna w kompozycjach tworzonych z białymi ścianami, charakteryzuje się dosyć dużej wielkości kwiatostanami, które idealnie czują się w dobrze nasłonecznionych miejscach, osłoniętych od wiatru i na wilgotnym podłożu.

Różanecznik – bardzo efektowny krzew o luźnym pokroju, w swoim naturalnym środowisku potrafi osiągać nawet 2 metry wysokości. Charakterystycznym elementem rośliny są rubinowoczerwone kwiaty, które zbierają się w kuliste kwiatostany. Różanecznik lubi stanowiska z glebą próchniczą, lekko zacienione.

Dalia – roślina charakteryzująca się rozgałęzionymi łodygami oraz rozbudowanymi liśćmi, kwiaty dalii rozkwitają zwykle piękną intensywną czerwienią. Lubi słońce i przepuszczalną glebę.

Lilia – kwiat, który jest piękny nie tylko ze względu na rozbudowane kwiatostany, uwagę zwracają także liście – gładkie i błyszczące. Lubi stanowiska dobrze nasłonecznione oraz glebę przepuszczalną i wilgotną.czerwone rośliny

Begonia – kwiatek, który tworzy niewielkie zbite krzaczki z liśćmi w kształcie serc, lubi cień i wilgotne podłoże.

Ponadto nie zapominajmy, aby w naszym czerwonym ogrodzie pojawiła się także róża i jarzębina. Te dwie rośliny chyba najbardziej kojarzą się nam bowiem z czerwienią i ogrodem utrzymanym w tej kolorystyce.

Jakie dodatki?

W czerwonym ogrodzie warto korzystać z kilku kolorów. Przede wszystkim z zielonego, białego oraz z brązów. W ten sposób utrzymamy prawdziwie harmonijny i piękny krajobraz.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Co posadzić przy ogrodzeniu? Sprawdź, jakie rośliny sprawdzą się najlepiej

Co posadzić przy ogrodzeniu? Sprawdź, jakie rośliny sprawdzą się najlepiej
Zobacz przegląd najpopularniejszych roślin, dzięki którym otoczenie Twojej posesji przybierze najróżniejsze kształty i kolory. Od wyboru...
Czytaj więcej

Wiosenne rozmnażanie roślin – byliny i krzewy kwitnące

Wiosenne rozmnażanie roślin – byliny i krzewy kwitnące
Wiosna jest najlepszą porą do rozmnażania wielu roślin ogrodowych. To doskonały czas, by przygotować własne, darmowe sadzonki, którymi następnie obsad...
Czytaj więcej

Rośliny ozdobne i uprawne, które wymagają podpór

Rośliny ozdobne i uprawne, które wymagają podpór
Wiele z roślin nadających się do uprawy w naszych ogrodach to piękne ozdobne pnącza. Ich pędy pną się ku górze, a bez stosownej podpory ich uroda nie ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ogród czerwony - meble i rośliny