Produkty

Ogród niebieski - meble i rośliny

Ogród niebieski - meble i rośliny

Ogród w kolorze błękitu to niebo na ziemi tuż za oknem naszego salonu. Jakie kwiaty i meble do niego dobrać? Oto zestawienie niebieskich roślin oraz ciekawych dodatków.

niezapominajkiOgród w kolorze nieba z pewnością będzie działał kojąco na nasze zmysły. Nieco błękitu można zastosować nie tylko na roślinach rabatowych, ale również w donicach na balkonie oraz na tarasie. Niebieski kolor kojarzy się nam z Grecją, gdzie delikatny błękit można spotkać na elewacjach, filarach, dodatkach oraz na meblach.  Jeśli jesteśmy zwolennikami właśnie takiej kolorystyki, koniecznie nasadźmy niezapominajek, żmijowców, dzwonków, krokusów, zawilców i innych kwiatów, które będą cieszyć nasze oczy pięknymi odcieniami błękitu i turkusu.

Niebiesko dookoła

Kwiaty w tym pięknym kolorze zakwitają już wczesną wiosną – głównie dlatego, że istnieje kilka odmian roślin cebulowych, które kwitną właśnie na niebiesko. Należą do nich: krokusy, zawilce, szafirki.

Latem możemy dołożyć do rabaty także inne gatunki, w tym ostróżkę i zatrwian letni. Dzięki nim przedłużymy niebieski efekt roślinny na rabatach. Rośliną, która kwitnie na niebiesko aż do później jesieni, jest żmijowiec.

Na niebiesko kwitną nie tylko rośliny jednoroczne. W tej grupie znajdziemy także byliny: astry, dzwonki brzoskwiniolistne oraz len.

Osoby, które od ogrodów kwiatowych wolą krzewiasto-drzewiaste, powinny wiedzieć, że na niebiesko kwitną nie tylko małe rośliny. Z powodzeniem znajdziemy w tej grupie także mniejsze i większe krzewy. Tutaj należy zwrócić uwagę na budleję, hortensje oraz lilaki.

Co ciekawe, rośliny kwitnące na niebiesko to także pnącza. Na naszej pergoli na pewno sprawdzi się glicynia oraz gatunki powojników, które będą wiły się po kolejnych szczebelkach konstrukcji.osłonka doniczka

Dobra wiadomość dla wszystkich tych osób, które są zdecydowanymi zwolennikami ozdobnych trawników oraz oczek wodnych – i dla nich znajdziemy bowiem ciekawe, niebieskie gatunki roślin, które staną się ozdobą jednego i drugiego.

W ogrodach niebieskich warto pomyśleć o białych dodatkach. W tym kolorze warto np. pomalować meble lub doniczki. Będzie się w nich odbijał piękny, niebieski kolor.

Jeśli chcemy, żeby nasz ogród był w odcieniu zdecydowanie niebieskim, ograniczmy kolor mebli także do niebieskich tonacji – rozpoczynając od granatu i na błękicie kończąc.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Akcesoria ogrodowe – top 5 pomysłów na aranżację ogrodu

Akcesoria ogrodowe – top 5 pomysłów na aranżację ogrodu
Zadbany ogród to nie tylko wizytówka domu, która budzi zachwyt gości. sąsiadów i przechodniów. Ten zielony zakątek ...
Czytaj więcej

Odświeżamy balkon na wiosnę i lato

Odświeżamy balkon na wiosnę i lato
Sezon wiosenny to czas, kiedy coraz chętniej przebywamy na świeżym powietrzu, nawet jeśli oznacza to jedynie odpoczynek na balkonie. Ta przydomowa prz...
Czytaj więcej

Perfekcyjne i tanie oświetlenie tarasu – sprawdzamy lampy solarne

Perfekcyjne i tanie oświetlenie tarasu – sprawdzamy lampy solarne
Nowoczesne, ekonomiczne, mobilne – tak pokrótce można określić ogrodowe lampy solarne. Tego rodzaju oświetlenie łatwo zastosujemy w nasze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ogród niebieski - meble i rośliny